Ce optiune as putea alege astfel incat sa beneficiez de internet in Ungaria?

AndreeaM
Începător
Roaming, optiune care as putea sa folosesc pentru a avea internet in Ungaria
1 Soluţie acceptată‚

Trixen
#StarMember
Salut, Depinde foarte mult de ceea ce incerci sa obtii si de ce tip de utilizator esti: - pentru abonament, nu stiu sa existe optiune cu internet specific pentru Ungaria. E suficient sa ai un abonament cu acces in roaming SEE si poti folosi internetul inclus in functie de limita de utilizare rezonabila, apoi esti tarifata. - pentru PrePay, iti trebuie o optiune cu roaming. Vad aici - https://www.orange.ro/roaming/optiuni/#prepay - ca optiunile cu roaming SEE incep de la 12 euro. - pentru Yoxo ai optiunea de roaming in SEE la 25 de lei, cu 6.04 GB inclusi. Vezi insa ca optiunea este valabila pana la data de reinnoire lunara a abonamentului Yoxo, deci daca activezi acum optiunea si in 2 zile se reinnoieste abonamentul lunar, roamingul va inceta sa mai mearga in 2 zile. Nu uita insa sa activezi serviciul roaming de sub contul tau (la abonament sigur e necesar, nu stiu la PrePay) si sa activezi apoi si din telefon Data Roaming.

2 Răspunsuri 2

Trixen
#StarMember
Salut, Depinde foarte mult de ceea ce incerci sa obtii si de ce tip de utilizator esti: - pentru abonament, nu stiu sa existe optiune cu internet specific pentru Ungaria. E suficient sa ai un abonament cu acces in roaming SEE si poti folosi internetul inclus in functie de limita de utilizare rezonabila, apoi esti tarifata. - pentru PrePay, iti trebuie o optiune cu roaming. Vad aici - https://www.orange.ro/roaming/optiuni/#prepay - ca optiunile cu roaming SEE incep de la 12 euro. - pentru Yoxo ai optiunea de roaming in SEE la 25 de lei, cu 6.04 GB inclusi. Vezi insa ca optiunea este valabila pana la data de reinnoire lunara a abonamentului Yoxo, deci daca activezi acum optiunea si in 2 zile se reinnoieste abonamentul lunar, roamingul va inceta sa mai mearga in 2 zile. Nu uita insa sa activezi serviciul roaming de sub contul tau (la abonament sigur e necesar, nu stiu la PrePay) si sa activezi apoi si din telefon Data Roaming.

Pololică
#StarMember
Mergand pe premisa ca ai folosit cuvantul "optiune", presupun ca esti pe cartela (prepaid). Ca sa ai acces la roaming, ai nevoie de optiunea de 12E (+TVA) din MyOrange este optiunea minima (cea de 10E+TVA am vazut ca a fost eliminata). Pentru abonament si Yoxo, a raspuns Trixen.