Nu pot suna, deși am activa o opțiune

ela_miha
Începător
Numai pot efectua apeluri, deși am activa o opțiune Orange .
20 Răspunsuri 20

mihai_13
Maestru
da-ne te rog mai multe detalii - cand ai efectuat incarcarea - ce mesaj primesti la cost control - daca poti posteaza un print

Anca07
#StarMember
Buna ela.miha Esti in tara sau in afara tarii? Daca esti in afara tarii, de cand te afli acolo si unde? Daca esti in tara, de preferat sa revii cu mai multe detalii pentru a putea intelege ce s-a intamplat si pentru ca sa poti fi ajutata.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Ce se intampla cand incerci sa suni?
Client Orange

Neaplicabil
Asa si eu, am o oferta de 13 Euro activa pe prepay si imi spune sa verific creditul dai naiba..sun din tara nu din afara, chiar pe orange sun, oferta include minute nelimitate orange

FLo1
#StarMember
@Petredann: Bun venit în Comunitate. Poți reveni cu un screen-shot al mesajului de încărcare/confirmare a încărcării contului prepay? Sau verifică situația contului tău în MyOrange sau la 333. Cu siguranță se va clarifica problema. Doar revino cu detalii.

Neaplicabil
Optiunea de 12 euro(nu 13) am gresit eu Am activat optiunea pe 13/06 Dupa cum spune si in sms de la credit(ai activa in cont o optiune cu roaming see valabila pana la 13/07

FLo1
#StarMember
@Petredann: Din reeditările mesajelor transmise de Orange, întrucât ai avut grijă să elimini DATA și conținutul opțiunii alese, pot deduce din restul mesajelor rămase că: Ai avut cândva o opțiune de 12 euro (dar nu o mai ai), ai activat o opțiune națională cu credit de 5euro (în urma căreia ai primit acel bonus de 100GB). La bonus și la cele 88min nu ai acces întrucât nu ai nici măcar o opțiune națională de minim 5euro activă pe cont. Probabil ai încărcat cu credit (nu cu EO) pe care l-ai epuizat și de aici imposibilitatea utilizării. Cel mai precis îți va confirma un consultant Orange, prin apel la 300 sau prin chatul Djingo din pagina de contact www.orange.ro/contact. Succes.

Neaplicabil
Optiunea de 12 euro am activat-o pe 13/06 nu avea cum sa expire deoarece 30 zile nu au trecut, am contactat orange si pe chat, ei confirma ca am optiunea activa dar am terminat minutele(acestea fiind nelimitate)

Neaplicabil
Pana la urma problema era ca eu am activat optiunea de 12 euro cu credit si nu cu bani din contul my orange, trebuia sa plec in europa, dupa ce ca au scos optiunea de 10 euro roaming europa au bagat de 12 euro au pus-o si exclusiva my orange.. ce sa mai zic bravo orange

FLo1
#StarMember
@Petredann: Problema o reglementezi doar cu Orange. Din nou, interesant este din print-ul tău: ”Ai opțiune activată” (dar care este acea opțiune? pentru că lipsește atât întrebarea cât și din formularea răspunsului) și de asemenea era interesant răspunsul lipsă la ”am terminat minutele nelimitate?”. Dacă resursele de voce naționale sunt epuizate. atunci îți rămâne doar varianta unei reîncărcări cu minute înainte de termenul de valabilitate al opțiunii curente, sau.... (dacă poți).... așteaptă.

Neaplicabil
Optiunea de 12 euro roaming, daca o activezi doar cu credit si nu cu cardul din my orange are doar internet, daca platesti cu cardul atunci iti dau si minute

FLo1
#StarMember
@Petredann: Parcă începe să se facă lumină.... Pentru că opțiunea CU MINUTE de 12 euro nu aveai cum s-o activezi din credit existent, ci doar de 16 euro. Așa că ai preferat varianta doar cu date mobile (internet) care există la 12 euro, iar apoi acuzai Orange că nu ți-a alocat minutele. Frumos....

Neaplicabil
Flo eu am scris aici ca un review ca doar nu aveai cu ce ma ajuta tu, eu cand am activat optiunea am presupus ca imi da si minutele nu ma gandeam ca imi da doar internetul. Stai calm nu te ataca tu ca eu am scris de orange nu m-am luat de tine Dupa cum ai zis la final ca am acuzat orange apoi ai pus si Frumos..- daca te-ai suparat poti sa plangi treaba ta:))

DanielaH
Moderator
@Petredann, ne bucurăm că situația s-a clarificat. Apreciem dacă oprim aici această discuție și nu ne îndepărtăm de la subiectul topicului. Mulțumim.