Sunt in roaming UK de 6 luni si sunt taxat suplimentar

Gabriel8000
Începător
Bună ziua prieteni!
Sunt în uk de 6 luni, am roamingul activat, am auzit ca dacă nu dovedești ca esti plecat în străinătate esti taxat suplimentar, dacă dovedesc ca sunt in uk oare mi se returnează bani taxați în plus și cum pot dovedi ca sunt in uk (oare ei nu știu ca sunt in străinătate, sau fac pe prostii, sigur le apare unde sunt dar fac asta ca să ne taxeze în plus).
Vva mulțumesc anticipat și aștept sfaturile voastre în leg. cu problema mea. Menționez ca factura mea este de 760 lei de 3 luni vine tot asa mult....
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Salut Gabi, Problema este ca ai depasit limita de utilizare rezonabila a serviciilor in roaming. De-aia de 3 luni iti vine mai mult. Si n-o sa se opreasca, pana nu revii in tara. Daca ai nevoie de servicii pe mai mult timp, cel mai indicat este sa achizitionezi o cartela SIM de la un operator de acolo. Ai aici mai multe detalii cu privire la politica de utilizare rezonabila a serviciilor in roaming: https://www.orange.ro/help/politica-de-utilizare-rezonabil-a-serviciilor-roaming-see-6828
Client Orange

1 Răspuns 1

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Salut Gabi, Problema este ca ai depasit limita de utilizare rezonabila a serviciilor in roaming. De-aia de 3 luni iti vine mai mult. Si n-o sa se opreasca, pana nu revii in tara. Daca ai nevoie de servicii pe mai mult timp, cel mai indicat este sa achizitionezi o cartela SIM de la un operator de acolo. Ai aici mai multe detalii cu privire la politica de utilizare rezonabila a serviciilor in roaming: https://www.orange.ro/help/politica-de-utilizare-rezonabil-a-serviciilor-roaming-see-6828
Client Orange