Nu merge sa activez Orange Go Premium

Ana_M_G_
Începător
Nu merge sa activez Orange Go Premium
1 Soluţie acceptată‚

Salut Ana M.G. Intr-adevar, activarea optiunii prin sms la 321 este posibila conform pasilor recomandati aici https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/orange-tv-go/optiuni-orange-tv-go/index.html Asadar, textul trimis la numarul 321 trebuie sa fie: "go premium". Este necesar sa fie folosite doar litere mici, nu majuscule.

9 Răspunsuri 9

DanielaH
Moderator
Salut, Ana M.G.! Bun venit în Comunitate! Cum ai încercat să activezi opțiunea? Ce anume nu funcționează? Ne dai mai multe detalii, te rog?

Ana_M_G_
Începător
Am sunat la nr. de telefon 300 și am fost îndrumata sa trimit mesaj la 321 text GO Premium, pentru a putea activa opțiunea TV GO Premium. Am primit următoarele mesaje: "Cererea ta a fost inregistrata. Te rugam sa astepti mesajul scris de confirmare". " Optiunea introdusa nu exista, verifica textul si trimite din nou sms la 321". Și nu am primit mesajul de confirmare

Vio73
#StarMember
Salutare! Opțiunea este aici: https://tvgo.orange.ro/options Cum activez? https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/orange-tv-go/optiuni-orange-tv-go/index.html Ai mai jos in pagină și în atașament. Vezi și cum stă treaba cu ,,cuvântul cheie". Baftă!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
321 pare sa fie un serviciu foarte "pretentios" in ceea ce priveste tipul de caractere folosit. De exemplu, daca ai de trimis "CREDIT la 321" (valabil pentru cartelele prepaid), trebuie sa trimiti cuvantul "credit" cu majuscule. Obligatoriu! Deci, in cazul asta, daca zice sa trimiti "go premium", logica imi spune ca trebuie sa fie exact "go premium", nu "GO Premium", sau "Go Premium" sau orice alta combinatie. Trebuie sa respecte intocmai atat continutul, cat si tipul de caractere folosit (litere mari/mici, acolo unde se aplica). Nu zic ca de acolo e problema cu siguranta. Daaar...din experienta mea in folosirea serviciului 321, exista motive sa cred ca poate fi si de acolo. 🙂 Sper sa te ajute informatia asta.
Client Orange

Vio73
#StarMember
Trebuie trimis ,,go premium", exact cum este in atașamentul pus de mine și care este preluat exact de pe site.

Salut Ana M.G. Intr-adevar, activarea optiunii prin sms la 321 este posibila conform pasilor recomandati aici https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/orange-tv-go/optiuni-orange-tv-go/index.html Asadar, textul trimis la numarul 321 trebuie sa fie: "go premium". Este necesar sa fie folosite doar litere mici, nu majuscule.

tmariian
Începător

Buna seara! Am trimis go premium la 321 si imi zice ca optiunea introdusa nu exista. Ma puteti ajuta?

Ai încercat și din aplicația Orange TV Go? Ai asociat numărul de telefon în contul tău My Orange?

Da, am aflat ca trebuie număr cu abonament și ca nu merge de pe prepay