Cum reziliez un contract dacă sunt în străinătate?

Geo_florina
Începător
Cum reziliez un contract dacă ma aflu în străinătate? Menționez ca 1 an de abonament a expirat în aprilie 2022.
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Printr-o cerere depusă la serviciul.clienti@orange.ro sau din secțiunea Contact a My Orange! În cerere, poți specifica și un număr de telefon de contact. Ai detalii și aici: https://www.orange.ro/help/cum-reziliez-un-abonament-orange-81 Dacă mai ai perioadă contractuală, vei fi contactat cumva pentru a ți se aduce la cunoștință eventualele sume datorate. Succes!

2 Răspunsuri 2

Vio73
#StarMember
Salutare! Printr-o cerere depusă la serviciul.clienti@orange.ro sau din secțiunea Contact a My Orange! În cerere, poți specifica și un număr de telefon de contact. Ai detalii și aici: https://www.orange.ro/help/cum-reziliez-un-abonament-orange-81 Dacă mai ai perioadă contractuală, vei fi contactat cumva pentru a ți se aduce la cunoștință eventualele sume datorate. Succes!

Pololică
#StarMember
Presupunand ca este de mobil (intrebarea este pe sectiunea Mobil), pe langa ce zice @Vio, mai e portarea in alta retea pe cartela (in cazul in care se doreste pastrarea numarului). Poate fi un pic mai rapida inchiderea abonamentului (inchiderea, prin cerere, se face in 30 de zile de la primire, deci inca o factura de plata).