Trecere de la eSIM la SIM normal

kincsb
Începător
Salut! Am facut un eSIM si am vrut sa trec inapoi la SIM normal. Am si anulat trecerea in MyOrange, dar tot nu am semnal la SIM-ul normal in telefon. Oare ce mai trebuie sa fac ca sa revine semnalul?
4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Ai anulat trecerea? Deci vrei sa ramai la eSIM? Poate nu am inteles eu bine. Oricum, daca vrei sa activezi SIM-ul nou, vezi daca te ajuta pasii de aici: https://www.orange.ro/help/cum-activez-cartela-sim-comandata-prin-contul-meu-my-orange-15108
Client Orange

delfinas
#StarMember
Kincsb, bun venit in Comunitate!!! Să înțeleg că ai folosit o vreme eSIM și ai vrut sa treci înapoi pe SIM fizic, dar te-ai răzgândit. Atunci despre ce SIM fizic vorbești că nu are semnal? Cumva despre cel vechi de la care ai trecut pe eSIM? Dacă da, e de înțeles să nu aibă semnal, l-a "pierdut" de când ai renunțat la el pt a trece pe eSIM.

MihaelaC
Community Manager
@kincsb salut și bine ai venit în Comunitate! Aici ai un topic similar care te poate ajuta: https://comunitate.orange.ro/questions/2938720-dezactivez-esim-reactivez-sim-clasic

DanielaH
Moderator
@kincsb, s-a rezolvat situația? Ai trecut din nou la SIM fizic? Funcționează? Te așteptăm să revii cu detalii noi.