Am primit factura, dar nu am avut si nici nu am abonament

Hdhc_sjs
Junior
Buna dimineața,
Am primit următoarea factura. Menționez ca nu am avut si nici nu am vreun abonament in România
Ce este de făcut ?
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Da, acum ai reusit. Aceea pare o factura de servicii ORC (fost Telekom Fix). Ai avut abonament fix de la Telekom? Daca da, abonamentul a fost migrat la Orange Romania Communications.
Client Orange

10 Răspunsuri 10

delfinas
#StarMember
Hdhc sjs, bun venit n Comunitate!!! Cum, unde ai primit factura si pt ce e emisa? Si de ce zici ca e "urmatoarea factura" daca spui ca nu ai nici un abonament in Romania? .

Hdhc_sjs
Junior
Întocmai ! Am primit aceasta factura acasa in România, eu fiind plecat din țara de 5 ani E prima factura primită

Pololică
#StarMember
Pe factura ce scrie? Ai acces la ea (mail) sau MyOrange? Ai numarul lasat in tara?

FLo1
#StarMember
@Hdhc sjs: Pentru ca datele oferite sa nu fie simple ”povești” sunt necesare câteva date concrete.... ”următoarea factură” dacă nu o preziți ca atașament sau măcar să menționezi cu număr / dată / servicii aferente... la ce face refererire, se poate considera că poate fi o factură de ... utilități sau altceva similar. Sfat: Revino cu informații concrete sau nu vei putea fi ajutată.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
"Urmatoarea factura"...ar trebui sa fie si un atasament undeva? Pentru ca nu a ajuns in postarea ta. Daca ai vrut sa o atasezi la mesaj, mai incearca o data intr-un raspuns. Hai sa vedem despre ce factura e vorba.
Client Orange

Hdhc_sjs
Junior
Sper ca acum am reușit !

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Da, acum ai reusit. Aceea pare o factura de servicii ORC (fost Telekom Fix). Ai avut abonament fix de la Telekom? Daca da, abonamentul a fost migrat la Orange Romania Communications.
Client Orange

Hdhc_sjs
Junior
Va mulțumesc din suflet ! Da, a rămas tatălui meu O zi frumoasa

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Cu mare placere. Ne bucuram sa te putem ajuta. 🙂
Client Orange

Noah
Explorator entuziast
Da, e factura de Telekom, acel Tkr din serie asta înseamnă, preluat de Orange și ai de plata doi lei și un pic .