Cum vizualizez factura pentru fix?

I_want_to_know
Începător
Buna, as dori sa stiu cum ajung la factura de fix, am incercat 1001 de variante (imi apar tot datele de mobil -am si mobil si fix-ul transferat de la telekom, iar prin pasii indicati, nu dau de sectiunea in care sa-mi vizualizez factura), dc ma poate "ghida" cineva... Multam fain!
1 Soluţie acceptată‚

Salut!
Poti vizualiza factura pentru numarul tau in aplicația My Orange daca urmezi pasii de mai jos:

  • deschide aplicația "My Orange" și loghează-te cu adresa de email (username-ul) și parola contului tău My Orange
  • din secțiunea "Sumar profil" alege opțiunea "Factură și plăți"
  • alege luna pentru care dorești să descarci factura
  • selectează codul tău de abonat și apoi apasă pe butonul Descarcă factura

Detalii aici -  https://www.orange.ro/help/cum-imi-descarc-factura-din-aplicatia-my-orange-fix-16276

Daca vrei sa utilizezi contul online My Orange Fix (web) ai toti pasii aici - https://www.orange.ro/help/cum-imi-descarc-factura-din-contul-meu-online-my-orange-fix-16253

12 Răspunsuri 12

Vio73
#StarMember
Salutare! Ai aici ceva pași: https://www.orange.ro/help/cum-imi-descarc-factura-din-aplicatia-my-orange-fix-16276 sau aici: https://www.orange.ro/help/cum-pot-obtine-o-factura-detaliata-si-cat-ma-costa-16348 Sigur, aici ai pașii de descărcare, dar dacă o vizualizezi pentru descărcare, cred că este ceea ce-ți dorești. Baftă!

Salut!
Poti vizualiza factura pentru numarul tau in aplicația My Orange daca urmezi pasii de mai jos:

  • deschide aplicația "My Orange" și loghează-te cu adresa de email (username-ul) și parola contului tău My Orange
  • din secțiunea "Sumar profil" alege opțiunea "Factură și plăți"
  • alege luna pentru care dorești să descarci factura
  • selectează codul tău de abonat și apoi apasă pe butonul Descarcă factura

Detalii aici -  https://www.orange.ro/help/cum-imi-descarc-factura-din-aplicatia-my-orange-fix-16276

Daca vrei sa utilizezi contul online My Orange Fix (web) ai toti pasii aici - https://www.orange.ro/help/cum-imi-descarc-factura-din-contul-meu-online-my-orange-fix-16253

aurelvlase
Începător
Raspuns total aiurea

DanielaH
Moderator
@aurelvlase, bun venit în Comunitatea Orange! Ai încercat soluția expusă mai sus și ai întâmpinat dificultăți? Ne dai, te rog, mai multe detalii?

bisiboa
Începător
sectiunile scrise de Orange in help nu se regasesc pe site-ul din contul myOrangeFix. Nici jos,nici sus, nici acoperit. Pur si simpolu nu mai stiu cum sa-mi descarc factura, sau sa-mi personalizez contul. Aplicatie mobila nu am, si nici nu o vreau. Am nevoie de factura scrisa, de aceea am bifat factura electronica in ideea ca aceasta se transmite pe email, gata descarcata, in format pdf - asa cum fac alti furnizori. Am inteles ca asta nu merge. Dar macar sa mearga descarcarea! Vreau sa o descarc sa o printez dupa aceea. Trebuie sa o decontez undeva, si am nevoie ptr contabilitate de ceva analogic pe hartie.

DanielaH
Moderator
@bisiboa, poți atașa o captură de ecran din contul My Orange Fix/ Factura mea/ Facturi emise? Ce anume nu funcționează?

bisiboa
Începător
am incercat cu mozilla firefox si cu vivaldi (browser). Nici o schimbare...asa arata myorangefix pe web, tot ecranul cu scrol in jos. Am cautat peste tot. Nu gasesc sectiunea cu descarcatul facturii.

DanielaH
Moderator
Salut, bisiboa! Fiind vorba de o problemă punctuală și care implică analizarea contului tău personal, ți-am trimis un mesaj privat (pe adresa de e-mail cu care te-ai înregistrat în Comunitate) și așteptăm răspunsul tău prin reply la acel e-mail. Mulțumim.

Am aceasi problema ca si bisiboa, desi apar ca si autentificat pe https://fix.orange.ro/ nu pot vizualiza nimic legat de contul meu

bisiboa
Începător
Problema s-a rezolvat, Pagina de prezentare a contului meu a fost reparata din partea operatorilor orange. Multumesc

Vio73
#StarMember
Înseamnă că n-ai scris degeaba pe aici! Mă bucur că s-a rezolvat și acum poți să-ți faci treaba fără bătăi de cap!

dorobel
Începător

Am aceasi problema ca si bisiboa, desi apar ca si autentificat pe https://fix.orange.ro/ nu pot vizualiza nimic legat de contul meu.