Numar cartela prepay în roaming

Bogdan986
Junior
Bună ziua. Ma puteti ajuta cu numărul la o cartela prepay pe baza seriei ? Ma aflu in roaming și nu pot suna la numărul 222.
1 Soluţie acceptată‚

And04
Senior
Salutare, @Bogdan986 In roaming poti accesa *100#, ramura "Contul meu, PUK si Blocare Numar/ Numarul meu de telefon" pentru a-ti afla numarul de telefon. Se poate afla accesând contul My Orange daca numarul a fost asociat contului MyOrange. Daca nu reusesti asa, poti sa apelezi de pe alt numar la Serviciul Clienti, la numarul +40374300300, taxat ca apel international catre Romania, avand la indemana seria SIM-ului respectiv.

6 Răspunsuri 6

And04
Senior
Salutare, @Bogdan986 In roaming poti accesa *100#, ramura "Contul meu, PUK si Blocare Numar/ Numarul meu de telefon" pentru a-ti afla numarul de telefon. Se poate afla accesând contul My Orange daca numarul a fost asociat contului MyOrange. Daca nu reusesti asa, poti sa apelezi de pe alt numar la Serviciul Clienti, la numarul +40374300300, taxat ca apel international catre Romania, avand la indemana seria SIM-ului respectiv.

Bogdan986
Junior
Când apelez *100# îmi apare opțiunea doar opțiunea ca să introduc cod de reîncărcare.. Si cei de la relații clienți au zis ca ei nu au access ca să poată să îmi comunice numărul de telefon pe baza seriei sim.

DanielaH
Moderator
@Bogdan986, nu ai asociat numărul PrePay unui cont My Orange?

Bogdan986
Junior
Nu. Dacă este cartela noua cu 0€

DanielaH
Moderator
Poți atașa, te rog, o captură de ecran cu meniul de la *100#? Nu ai opțiunea "Contul meu, PUK si Blocare Numar" (ramura 5)?

DanielaH
Moderator
@Bogdan986, ai reușit să afli numărul de telefon?