Abonament cu telefon inclus, nu în rate

Miruna_calcan
Începător
La prelungire pot beneficia de un telefon inclus în abonament și nu în rate ??
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Miruna!!! Da, normal că poți beneficia de un telefon nou, cu un preț raportat la valoarea abonamentului tau. Acum sunt și diverse oferte la reînnoirea abonamentului. Intra in magazinul online și simulează achiziționarea telefonului dorit și, dacă îți convine prețul, comanda-l tot de acolo, ca să beneficiezi de triplarea punctelor Thank you. Aici ai o ofertă de reduceri la anumite telefoane, dacă achiziționezi online: https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane?order=ASC&sort=TopSales&from=0&size=12&filter=Easter2022,Cuabonament1 Dacă te referi la telefon gratuit, vei primi, in cel mai bun caz, unul cu butoane sau un smartphone slăbuț, ceea ce nu îți recomand.

4 Răspunsuri 4

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Miruna!!! Da, normal că poți beneficia de un telefon nou, cu un preț raportat la valoarea abonamentului tau. Acum sunt și diverse oferte la reînnoirea abonamentului. Intra in magazinul online și simulează achiziționarea telefonului dorit și, dacă îți convine prețul, comanda-l tot de acolo, ca să beneficiezi de triplarea punctelor Thank you. Aici ai o ofertă de reduceri la anumite telefoane, dacă achiziționezi online: https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane?order=ASC&sort=TopSales&from=0&size=12&filter=Easter2022,Cuabonament1 Dacă te referi la telefon gratuit, vei primi, in cel mai bun caz, unul cu butoane sau un smartphone slăbuț, ceea ce nu îți recomand.

Vio73
#StarMember
Salutare! Din păcate, e foarte greu, chiar imposibil in ultimii ani să obții așa ceva la Orange și cam pe la toți operatorii. Poate doar ceva reduceri, la care sa mai adaugi și punctele thank You, iar dacă faci o prelungire online, pe 24 de luni, valoarea punctelor respective se triplează. O variantă bună de făcut puncte thank you ar fi și să încarci cartele prepay și să ai un card Orange Money. La fiecare încărcare de minim 6 euro, primești 20 puncte thank you ( 2 euro și poți s-o faci de 3 ori pe lună, iar cu acel card poți face câte 50 puncte ( 5 euro) lunar. Și dacă achiziția o faci din Magazinul online, toate punctele sunt triple. Altfel, Orange nu prea mai dau reduceri cam deloc, ci trebuie ,vânate". Succes!

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
In general, telefoanele oferite gratuit la abonament, daca mai gasesti asa ceva, sunt modele destul de slabe. Personal, nu recomand. Daca nu vrei rate pe factura, singurele variante sunt rate cu card de credit (pot sa-ti recomand Orange Money pentru 24 de rate oriunde in lume, la cumparaturi de peste 300 de lei), sau plata integrala. Dar in cazul asta, nu mai are rost sa-ti faci abonament cu telefon. Prelungesti doar abonamentul de voce, daca vrei neaprat, si cu asta basta. 🙂
Client Orange

Liviu24
Junior entuziast
Telefonul cu butoane oferit gratis, sau orice telefon primit astfel, este o capcana. Odată primit, nu vei mai putea cumpăra cu punctele un alt telefon pe durata contractului. Am pățit eu.