Cum pot afla codul de facturare?

Tni
Junior
Cum pot afla codul de facturare pentru a putea platii on-line? Cu codul de abonat nu merge.
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Nu esti admin pe contul respectiv? Abonamentul nu e atasat contului My Orange de pe care incerci sa faci plata? Daca da, ai deja toate datele pentru a face plata din My Orange. In sectiunea Facturi din aplicatie, ai posibilitatea sa platesti factura curenta. Daca acel cod este de 14 cifre...pare sa fie diferit de ce am vazut eu. La mine are 12 caractere alfanumerice.
Client Orange

6 Răspunsuri 6

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Codul de facturare nu e numarul facturii...? Daca da, il ai pe factura. Din cate stiu, in general ai nevoie de cod de abonat si numarul facturii pe care vrei sa o platesti. Tu prin ce vrei sa faci plata? Ca idee, se poate face plata foarte usor din My Orange, de exemplu.
Client Orange

Tni
Junior
Prin My Orange bag codul de abonat și îmi spune ca nu este valabil. Din ce m-am interesat codul de facturare are 14 cifre in schimb cel de abonat are 10

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Nu esti admin pe contul respectiv? Abonamentul nu e atasat contului My Orange de pe care incerci sa faci plata? Daca da, ai deja toate datele pentru a face plata din My Orange. In sectiunea Facturi din aplicatie, ai posibilitatea sa platesti factura curenta. Daca acel cod este de 14 cifre...pare sa fie diferit de ce am vazut eu. La mine are 12 caractere alfanumerice.
Client Orange

Tni
Junior
Am rezolvat. Mulțumesc frumos

Nu vă supărați, cum ați procedat?

DanielaH
Moderator
@Tni, ne bucurăm că ai rezolvat și mulțumim pentru marcarea răspunsului. Ne spui, te rog, și care este soluția? Răspunsul tău va fi util și altor membri care vor avea aceeași întrebare. Ești client Orange România sau Orange Romania Communications?