Opțiune peste opțiune sau 2 opțiuni valabile, active simultan...

Tatidane
Junior entuziast
Salut. Am activă o opțiune de 6 euro. După câteva zile sunt anunțat ca s-a reactivat opțiunea de 5 euro, peste cea de 6 euro. Cum e posibil să-mi fie luați din cont 5 euro pentru reactivarea unei opțiuni mai mici în defavoarea unei opțiuni mai mari?
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Tatidane, daca tu aveai activata optiunea de reincarcare automata (recurenta) pt optiunea de 5 euro, ea s-a produs la data programata. Trebuia sa dezactivezi reincarcarea automata mai intai si pe urma sa incarci cu o alta valoare.

3 Răspunsuri 3

BlackWolf
Senior certificat
Salut! E ciudat, in mod normal la activarea unei optiuni noi trebuia sa se dezactiveze automat cea veche, nu sa se activeze una peste alta. Suna la 300 la Serviciul clienti sau intra in chatul din My Orange. Daca vrei sa dezactivezi manual, poți face acest lucru prin apel la *100#, ramura 3 Opțiuni apoi 1 Opțiunile mele active. Vei vedea afișate opțiunile active în contul tău în momentul respectiv. 1. Dacă ai o opțiune recurentă activă în cont, cu beneficii în perioada de valabilitate, selectează "dezactivează opțiunea și anulează reactivarea ei". Beneficiile neconsumate vor fi disponibile până la data lor iniţială de valabilitate. În cazul în care dezactivezi o opţiune de internet, vei pierde beneficiile neutilizate în momentul dezactivării. 2. Dacă ai o opțiune recurentă programată pentru reactivare lunară, fără beneficii în perioada de valabilitate, selectează « anulare reactivare opțiune » pentru a activa apoi opțiunea care te interesează. Poti dezactiva optiunea si din contul tău My Orange, secţiunea Tarife și opțiuni – Opțiuni active.

Tatidane
Junior entuziast
Ok, mulțumesc.

delfinas
#StarMember
Tatidane, daca tu aveai activata optiunea de reincarcare automata (recurenta) pt optiunea de 5 euro, ea s-a produs la data programata. Trebuia sa dezactivezi reincarcarea automata mai intai si pe urma sa incarci cu o alta valoare.