PDP authentication failure în Moldova

Matei_M
Începător
Am încercat sa fac reset networks sa selectez manual dar same message. Va rog dacă puteți sa ma ajutati. Mulțumesc
3 Răspunsuri 3

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Salut! Esti in roaming? Presupun ca vorbim de Republica Moldova, nu? Esti pe prepay sau abonament? Ai roaming-ul activat? SIM normal sau eSIM? Ca sa ne putem da seama ce ar putea sa cauzeze problema respectiva, te rugam sa revii cu mai multe detalii. La o prima vedere, problema pare de setari. Dar avand in vedere ca esti pe un iPhone, ma indoiesc ca ai modificat ceva acolo. Deci presupun ca problema e in alta parte. Ca idee, poti sa verifici si sectiunea Cellular > Cellular Data (sa fie pe ON). De asemenea, daca esti in Roaming, la Cellular Data Options, vezi sa fie Data Roaming pe ON.
Client Orange

delfinas
#StarMember
Matei, bun venit in Comunitate!!! De cand esti in roaming si de cand ai pb asta? Daca o vreme a functionat si brusc a aparut eroarea asta, s-ar putea sa fi intervenit un sistem de siguranta din partea retelei, ca in cazul acesta: https://comunitate.orange.ro/questions/2792850-rezolvat-pdp-connection-failure-roaming-uk

DanielaH
Moderator
@Matei M, s-a rezolvat problema? Te așteptăm în continuare să revii cu mai multe detalii.