Cum pot afla Pinul atunci cand un program TV este blocat?

OanaRadulescu47
Începător
Cum pot afla Pinul atunci cand un program este blocat cu titlul “ programme rating lock/ received rating 17”
Acesta e format din 4 cifre…
Multumesc,
Oana
3 Răspunsuri 3

svetalex
Senior certificat
Salut! te rugăm să ne ajuți cu mai multe detalii legate de acțiunea pe care vrei să o faci. Unde primești acest mesaj? La un program Orange TV?

Trixen_old
Cunoscător
Salut, Daca PIN-ul nu a fost niciodata schimbat de tine, atunci incearca 0000 sau 1234. Daca a fost schimbat, atunci probabil trebuie resetat aparatul la setarile din fabrica (nu stiu cum, ma gandesc ca in functie de model). Insa in prima faza, incearca 0000 si zi-ne daca a mers, te rog 🙂

DanielaH
Moderator
@OanaRadulescu47, s-a rezolvat situația cu canalul blocat? A funcționat codul 0000 oferit de Trixen?