Mi-am transferat sim-ul pe ipad si nu mai pot primii sms pt a-l transfera inapoi pe telefon

Sorindroid
Începător
Neintelegand total procesul pt a crea inca un esim pt o tableta mi-am transferat din greseala sim-ul fizic pe tableta 🙂 In momentul asta nu mai pot primi sms cu codul pt creare esim nou pt a-l transfera pe telefon. Ce este de facut?
1 Soluţie acceptată‚

svetalex
Senior certificat
Salut! Din motive de securitate, codul de activare este unic și poate fi instalat o singură dată. Dacă ștergi de pe eSIM profilul asociat numărului tău de telefon, va trebui să mergi în cel mai apropiat magazin Orange pentru a solicita un nou cod de activare. https://www.orange.ro/help/dac-terg-un-numr-de-telefon-de-pe-esim-l-mai-pot-reinstala-folosind-codul-de-activare-iniial-9788

2 Răspunsuri 2

svetalex
Senior certificat
Salut! Din motive de securitate, codul de activare este unic și poate fi instalat o singură dată. Dacă ștergi de pe eSIM profilul asociat numărului tău de telefon, va trebui să mergi în cel mai apropiat magazin Orange pentru a solicita un nou cod de activare. https://www.orange.ro/help/dac-terg-un-numr-de-telefon-de-pe-esim-l-mai-pot-reinstala-folosind-codul-de-activare-iniial-9788

Sorindroid
Începător
am mers la shop am rezolvat