Ce viteză de upload am cu netul de la YOXO?

T_
Începător
Bună ziua!
Ce viteză de upload am cu netul de la YOXO?
Am nevoie pentru un sistem de camere de supraveghere.
1 Soluţie acceptată‚

svetalex
Senior certificat
Salut! Conform informațiilor de pe site (https://www.yoxo.ro/help/care-este-viteza-de-navigare-pe-internet/), abonamentele YOXO beneficiază de trafic de internet inclus valabil și în rețeaua 4G+, dacă ai un telefon compatibil. Viteza maximă estimată de transfer 4G+/3G+ este de 355,6/38,04 Mbps pentru download și 47,5/5,04 Mbps pentru upload și este calculată în conformitate cu prevederile Regulamentului UE 2015/2120 și ale Ghidului Organismului Autorităților Europene de Reglementare în Domeniul Comunicațiilor BOR(16) 127/2016. Viteza promovată este egală cu cea maximă estimată.. Verifică și soluția de la o altă discuție din comunitate: https://comunitate.orange.ro/questions/2353835-viteze-internet-abonamentele-yoxo Edit: Conform Termeni si Conditii abonament Yoxo: https://www.yoxo.ro/termeni-si-conditii/ În funcție de tehnologia radio utilizată, Viteza maximă estimată de transfer al datelor poate fi: - LTE Download 142,2 Upload 47,5 - LTE CA Download 284,4 Upload 47,5 - LTE 3CA Download 355,6 Upload 47,5 - HSPA+ Download 19,2 Upload 5,04 - HSDPA+ Download 38,4 Upload 5,04 Abonamentul YOXO nu este momentan compatibil cu 5G.

8 Răspunsuri 8

svetalex
Senior certificat
Salut! Conform informațiilor de pe site (https://www.yoxo.ro/help/care-este-viteza-de-navigare-pe-internet/), abonamentele YOXO beneficiază de trafic de internet inclus valabil și în rețeaua 4G+, dacă ai un telefon compatibil. Viteza maximă estimată de transfer 4G+/3G+ este de 355,6/38,04 Mbps pentru download și 47,5/5,04 Mbps pentru upload și este calculată în conformitate cu prevederile Regulamentului UE 2015/2120 și ale Ghidului Organismului Autorităților Europene de Reglementare în Domeniul Comunicațiilor BOR(16) 127/2016. Viteza promovată este egală cu cea maximă estimată.. Verifică și soluția de la o altă discuție din comunitate: https://comunitate.orange.ro/questions/2353835-viteze-internet-abonamentele-yoxo Edit: Conform Termeni si Conditii abonament Yoxo: https://www.yoxo.ro/termeni-si-conditii/ În funcție de tehnologia radio utilizată, Viteza maximă estimată de transfer al datelor poate fi: - LTE Download 142,2 Upload 47,5 - LTE CA Download 284,4 Upload 47,5 - LTE 3CA Download 355,6 Upload 47,5 - HSPA+ Download 19,2 Upload 5,04 - HSDPA+ Download 38,4 Upload 5,04 Abonamentul YOXO nu este momentan compatibil cu 5G.

Pololică
#StarMember
@svetalex: s-a dat drumul la 5G pe Yoxo? Stiam ca este limitat la 4G

svetalex
Senior certificat
@Pololica aceea era soluția marcată pentru o altă întrebare din comunitate. Am editat acum

T_
Începător
Multumesc pentru informatii.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Doar o mica precizare as avea. Viteza de download, respectiv upload, difera de la o zona la alta, pentru ca tine de semnalul din zona respectiva, si de felul in care e folosit serviciul (in interior, sau afara). Vitezele de mai sus sunt cu titlu informativ in regim "best case scenario" (mai pe romaneste, "asa ar fi ideal sa fie"). Nu vreau sa-ti faci Yoxo si sa fii dezamagit. De-aia zic. In principiu, trebuie testat. Daca ai semnal ca lumea in zona, nu e exclus sa ai si ceva apropiat de vitezele respective. Dar ziceam doar ca nu se aplica peste tot, pentru ca nu e acelasi semnal peste tot. Poti verifica acoperirea aici: https://www.yoxo.ro/harta-acoperire-retea-app/
Client Orange

BlackWolf
Senior certificat
Inainte de a face vre-un tip de abonament, verifica intai cu o cartela Orange Prepay calitatea internetului pe o perioada de macar cateva zile, deoarece in foarte multe zone din tara se congestioneaza reteaua. Acel tabel e doar teoretic, nu te lua dupa el, pentru ca in realitate nu e asa. Daca ai minim 1.5 Mbps o sa iti spuna ca esti in parametri, iar la acea viteza internetul e aproape inutilizabil. Depinde foarte mult de zona ta, retea si calitatea semnalului. Sunt patit cu chestiile astea.....

rcnarcis
Începător
Deci a mers super yoxo ...apoi au venit baietii au oprit antena cateva ore nu a mai fost semnal si apoi 4 sau 5 mb nu mai mult in jocuri am lag pe care nu il aveam inainte si asa mi am dat seama asa ca atentie .

BlackWolf
Senior certificat
@rcnarcis Asta cand a fost? Si de atunci doar atat prinzi mereu, chiar si noaptea? Acolo s-a intamplat ceva. Fa sesizare la Orange, poate trimite pe cineva de la departamentul tehnic pe teren sa verifice si sa repare antena