Pot folosi Number Share cu un SIM fizic pe telefon si cu e-SIM pe ceas?

teo48
Începător
Am un telefon dual-SIM dar care nu suporta e-SIM si vreau sa cumpar un smartwatch Samsung Galaxy Watch4 LTE care suporta doar e-SIM. Pot folosi Number Share cu un SIM fizic pe telefon si cu e-SIM pe ceas?
Inteleg ca pe Yoxo inca nu exista suport pentur Number Share. Aveti cumva o estimare pentru cand va deveni aceasta functionalitate pe Yoxo?
Multumesc
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Cu mare plăcere. Așa cum am menționat, serviciul Number Share nu este disponibil deocamdată și pentru Yoxo. Vom anunța și aici, în Comunitate când se va întâmpla acest lucru. Number Share este acum disponibil atât pentru clienții persoane fizice, cât si pentru clienții persoane juridice care au un abonament Orange. Și ca să îți răspundem și la cealaltă întrebare, pentru a activa serviciul Number Share la abonament este în regulă să ai ca device principal telefon cu SIM fizic sau eSIM. Pentru activare, dacă ai smartwatch Samsung este nevoie să folosești ca device principal un telefon Samsung și pentru smartwatch Apple să folosești un iPhone. Aici poți vedea device-urile compatibile: https://www.orange.ro/servicii/number-share/ Dacă mai putem ajuta și cu alte informații suntem aici.

3 Răspunsuri 3

MihaelaC
Community Manager
@teo48 salut și bine ai venit în Comunitate! Ce model de telefon ai? Nu avem o estimare pentru Number Share pentru Yoxo. Ai abonament Yoxo în acest moment?

teo48
Începător
Multumesc pentru raspuns. Am un OnePlus 6T (ma gandesc sa cumpar un Samsung Galaxy S21 FE in viitor, care de asemenea nu suporta e-SIM) si am abonament Yoxo.

MihaelaC
Community Manager
Cu mare plăcere. Așa cum am menționat, serviciul Number Share nu este disponibil deocamdată și pentru Yoxo. Vom anunța și aici, în Comunitate când se va întâmpla acest lucru. Number Share este acum disponibil atât pentru clienții persoane fizice, cât si pentru clienții persoane juridice care au un abonament Orange. Și ca să îți răspundem și la cealaltă întrebare, pentru a activa serviciul Number Share la abonament este în regulă să ai ca device principal telefon cu SIM fizic sau eSIM. Pentru activare, dacă ai smartwatch Samsung este nevoie să folosești ca device principal un telefon Samsung și pentru smartwatch Apple să folosești un iPhone. Aici poți vedea device-urile compatibile: https://www.orange.ro/servicii/number-share/ Dacă mai putem ajuta și cu alte informații suntem aici.