de ce nu pot scoate telefon in rate ?

ionut666
Începător
Buna ziua, asi avea o întrebare: de ce nu pot scoate telefon in rate? Am luat legătură cu un reprezentant si ni s-a spus ca nu pot scoate. Vreau sa va spun ca am net si televiziune (sunt deja clientul lor ) si mi s-a refuzat.
4 Răspunsuri 4

BlackWolf
Senior certificat
Esti client Orange Romania Communications (fostul Telekom) sau Orange?

svetalex
Senior certificat
Salut! Dacă ai un abonament de voce mobilă de la Orange, trebuie sa indeplinesti cumulativ urmatoarele condiții: - Abonamentul tău să aibă o vechime de cel puțin 18 luni - Să fii titularul contractului de abonament pentru care dorești să optezi pentru rate de cel puțin 18 luni - Să nu fi avut abonamentul suspendat pentru neplată în ultimele 12 luni - Să îți prelungești contractul, în condițiile ofertei comerciale curente, cu o perioadă cel puțin egală cu numărul de rate - Să ai un abonament compatibil, din Oferta curentă - Să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România. Dacă ești utilizator de cartelă PrePay de la Orange, trebuie să îndeplinești cumulativ, următoarele condiții: - Să fi fost un utilizator activ PrePay în fiecare lună din ultimul an - Să contractezi un abonament de voce sau date mobile pe o perioadă cel puțin egală cu numărul de rate - Să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România Condițiile de mai sus se cumulează cu cele de pe abonamentul de voce https://www.orange.ro/help/vreau-sa-imi-cumpar-un-telefon-in-rate-ce-conditii-trebuie-sa-indeplinesc-13628

BlackWolf
Senior certificat
Eu cred ca tu ai Orange România Communications. Orange România Communications și Orange sunt 2 entitati separate și vor functiona în continuare asa. Orange România Communications este doar o subsidiara a Orange. Deci nu poți lua un telefon în rate de la Orange daca tu ai abonamente la Orange România Communications. Poți lua doar dacă ai un abonament mobil de la Orange în condițiile enumerate de svetalex mai devreme...

DanielaH
Moderator
@ionut666, te așteptăm în continuare să revii cu mai multe detalii despre abonamentul tău ca să te putem ajuta cu răspunsuri.