[Rezolvat] De ce nu mai merge Telekom mobil in 4g de cand a trecut la Orange?

Vio1235
Începător
Internet 4g nefunctional
4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember
Salutare! Probabil din cauza lipsei de semnal în zona ta, în cadrul rețelei Orange.Probabil că pe Telekom aveai și pe Orange nu ai. Verifică și dacă ai semnal pe telefon, dacă ai pe Orange, iar dacă nu, anunță la suportul Orange acest lucru la numerele 300 sau 0374300300. Baftă!

And04
Senior
Salutare, @Vio1235 Ai idee daca problema este doar la tine sau si alti utilizatori din zona se confrunta cu aceeasi situatie? Poti suna la Serviciul Clienti prin apel la 300 pentru a vedea daca este o problema tehnica in zona in care locuiesti sau este o problema cu dispozitivul tau.

Vio1235
Începător
După aproximativ o jumătate de zi, situația s-a remediat și a intrat 4G...probabil niște setări au fost actualizate. De menționat că tot timpul semnalul Orange și Cosmote au fost la niveluri maxime.

And04
Senior
Super! Ma bucur ca s-a remediat situatia. Sarbatori fericite alaturi de cei dragi!