Reziliere contract abonament prelungit astăzi

Georgi
Începător
Bună seara, aș dori să aflu cum pot rezilia un contract de abonament. Astăzi au trecut prin zona noastră niște oameni care erau din echipa orange, iar aceștia au reușit să-mi convingă tatăl să își prelungească abonamentul cu unul de familie. În seara asta am constatat că nu este ce trebuie și vrem să reziliem (țin să spun că a primit și două telefoane, nu au fost pornite niciodată sunt în cutia lor)
1 Soluţie acceptată‚

TheSpecialist
Maestru
Pt un contract semnat în Shop , termenul de reziliere este de 24 h. Dacă a fost încheiat online , ai pana la 14 zile dreptul sa te răzgândești. Acum, contractele astea semnate pe genunchi , la scara blocului, nu știu în ce categorie intra. Cel mai bine este sa utilizezi unul din canalele de comunicare cu Orange, sa le expui problema și cu siguranță se va rezolva .

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Daca au lasat un numar de contact, poti incerca sa apelezi direct. Daca nu, apel la 300 sau pe chat-ul Djingo (https://www.orange.ro/servicii/chatbot/)
Client Orange

Vio73
#StarMember
Salutare! Poți lua legătura cu un reprezentant Orange și să ceri revenirea la ceea ce a avut anterior. Sunt convins că are o anumită dată de facturare și dacă nu s-a ajuns la acea dată, nu a intrat încă în vigoare, deci se poate reveni. Sper să nu fi luat și ceva ( telefon sau altceva), că e mai complicat. Insistați prin toate metodele rapid! Ai detalii aici: https://www.orange.ro/contact/ Sper să găsești/ găsiți înțelegere! Baftă!

TheSpecialist
Maestru
Pt un contract semnat în Shop , termenul de reziliere este de 24 h. Dacă a fost încheiat online , ai pana la 14 zile dreptul sa te răzgândești. Acum, contractele astea semnate pe genunchi , la scara blocului, nu știu în ce categorie intra. Cel mai bine este sa utilizezi unul din canalele de comunicare cu Orange, sa le expui problema și cu siguranță se va rezolva .

mihai_13
Maestru
ce putere de convingere a avut "echipa" (probabil doua doamne) ca nu cred ca au intrat 3 in apartament/casa - bravo lor :)) buna echipa .