Cum imi pot schimba numarul de telefon?

Adi2k00
Începător
Doresc sa imi schimb numarul de telefon, deoarece pe actualul sunt hartuit de o persoana care este obsedata de mine si de persoana mea. Am abonament. Cum pot proceda?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu acum o săptămână am schimbat un număr de telefon prin apel la 300. Schimbarea s-a făcut în câteva minute și a costat 10 euro. Consultantul a fost foarte amabil și mi-a dictat numărul nou, după ce m-a întrebat dacă doresc să aleg dintre mai multe numere. Sper să te ajute această informație. Baftă!

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Suna la 300, explica-le situatia si vezi ce solutii iti ofera.
Client Orange

And04
Senior
Salutare, @Adi2k20 Poti incerca sa blochezi numarul respectiv de pe care esti sunat. Daca doresti sa schimbi numarul, ai aici mai multe detalii: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-mi-schimb-numrul-de-telefon-78 https://comunitate.orange.ro/questions/1989518-taxa-schimbare-numar-telefon

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu acum o săptămână am schimbat un număr de telefon prin apel la 300. Schimbarea s-a făcut în câteva minute și a costat 10 euro. Consultantul a fost foarte amabil și mi-a dictat numărul nou, după ce m-a întrebat dacă doresc să aleg dintre mai multe numere. Sper să te ajute această informație. Baftă!

mihai_13
Maestru
Adi2k00 te duci la un sediu Orange cu simul /numarul pe care il ai acum - ti-se va prezenta o lista de numere libere - iti alegi un numar - vei primi un numar/sim nou pe loc ! - taxa stiu ca este 10 euro - simplu-succes