Din ce servicii am cost suplimentar?

Ruxanda
Junior
Bună seara, dragilor, cum pot afla din ce servicii am cost suplimentar deși resursele din abonamentul ce-l am nu sunt terminate,. Mulțumesc frumos pentru un eventual răspuns.
1 Soluţie acceptată‚

And04
Senior
Salutare, @Ruxandra In contul MyOrange, la Istoric facturi, aveti 3 punctulete, iar daca dati click pe ele aveti optiunea "Descarca detalii factura". Acolo e posibil sa va apara mai detaliat de unde provine acel cost suplimentar.

12 Răspunsuri 12

Anonim
Neaplicabil
Poți sa verifici cronosul fie în contul Orange, fie prin apel la 415. Ce îți scrie în mesaj?

Ruxanda
Junior
Pana in data de 07/04/2022 ora 18:15 mai aveati: 500 min intl UE, 11.2 GB net nat, Net inclus pt Retele Sociale, min si SMS nat nelimitat, costul suplimentar era 12 EUR , din care: 12 EUR din alte servicii Acesta este răspunsul de la 415

And04
Senior
Salutare, @Ruxandra In contul MyOrange, la Istoric facturi, aveti 3 punctulete, iar daca dati click pe ele aveti optiunea "Descarca detalii factura". Acolo e posibil sa va apara mai detaliat de unde provine acel cost suplimentar.

Salut, nu știu cine a validat răspunsul tău ca fiind o soluție... Nu e in nici un caz... Cu respect!

delfinas
#StarMember
Ai donat la vreun număr scurt?

Ruxanda
Junior
Nu, nu am donat nimic la nici un număr. E ceva dubios, pe zi ce trece mi se mai încarcă cu cate 3 euro costul suplimentar.

Ruxanda
Junior
Sunt zile când nu intru nici pe net și când intru pe My Orange la contul meu am surpriză, cost suplimentar

FLo1
#StarMember
@Ruxandra: Poate fi chiar și pentru diverse plăți ale unor servicii cu abonament. O încărcare prepay ar fi apărut explicit direct, nicidecum ca ”alte servicii”

Jay
Campion certificat
Salut! Pentru a vedea ce număr de telefon, sau ce acțiune a produs costul suplimentar, poti verifica și detalii convorbiri.. eu am setat perioada 1-7 aprilie și am o reîncărcare de exemplu.. ideea este ca in detalii ar trebui sa apara toate acțiunile.. Am atașat o captură.. Sunt aplicații care trimit mesaje pentru ca au primit permisiuni, sau poate a ajuns telefonul pe mâinile unui copil.. macar te lămurești unde anume apare costul suplimentar..

DanielaH
Moderator
Salut, Ruxanda! Bine ai venit în Comunitate! Uite aici un topic care te poate ajuta - https://comunitate.orange.ro/questions/2297728-de-unde-pot-proveni-costurile-suplimentare-pe-factura

DanielaH
Moderator
@Ruxanda, mulțumim pentru marcarea răspunsului! Ai descoperit de unde provine costul suplimentar?

Ruxanda
Junior
Pana in data de 11/04/2022 ora 04:58 mai aveati: 500 min intl UE, 17.5 GB net nat, Net inclus pt Retele Sociale, min si SMS nat nelimitat, costul suplimentar era 0 EUR .Acesta e răspunsul de astăzi,,Ce să mai înțeleg? Mâine aștept factura,,Am urmat toți pașii recomandați de fiecare dintre voi,, nu-mi apare nimic de unde as avea cost suplimentar.O să vă țin la curent cu ce primesc pe factură O zi bună!!