Probleme senzor proximitate Xiaomi 11lite

Mishulica16
Începător
Buna ziua, am si eu o problema cu un xiaomi 11lite, senzorul de proximitate nu functioneaza cum trebuie, mai mult nu, unde trebuie sa ma adresez...sau stiti cum sa l recalibrez? Va multumesc.
2 Răspunsuri 2

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
De recalibrat nu stiu daca si cum se recalibreaza. Se poate testa in schimb, ca sa confirmi daca problema e acel senzor sau nu, cu o aplicatie de genul asta: https://play.google.com/store/apps/details?id=hibernate.v2.testyourandroid Cat despre telefon, daca e in garantie, si e luat de la Orange, trebuie trimis in service. Ai aici mai multe detalii: https://www.orange.ro/help/telefoane-si-setari/service-center Dar care e problema mai exact? In general, senzorul ala functioneaza ok la majoritatea telefoanelor. Deci, s-ar putea ca problema sa fie specifica, sau cauzata de surse externe.
Client Orange

Viocat
Senior certificat
Incearca cu urmatorul cod de testare hardware fara ghilimele "*#*#64663#*#*"