Pret telefon cu prelungire abonament existent pe 24 luni in magazinul online

And04
Senior
Salutare tuturor
Doresc sa achizitionez un telefon cu prelungire abonament pe 24 luni.
Pe site, la sectiunea "Pret cu plata in 24 rate" sau "Pret cu prelungire contract" apare un pret promo ca sa spun asa, cu aproximativ 100-200 de lei mai putin decat pretul standard (stiu ca se scad punctele Thank You, dar aici nu are treaba cu ele). Insa dupa ce adaug produsul in cos pentru una din optiunile "Pret cu plata in 24 rate" sau "Pret cu prelungire contract" , pretul acela promo apare doar daca as modifica abonamentul (daca l-as mari). Practic chiar daca prelungesc abonamentul, as lua telefonul la pretul standard din care se scade suma aferenta punctelor Thank You, fara sa mai fie si acel "bonus" de prelungire de abonament care exista din cate stiu eu.
Este un bug sau s-a schimbat de astazi regula? Pentru ca zilele trecute se mentinea acel pret mai mic chiar daca nu modificam abonamentul.
Multumesc anticipat pentru raspuns!
7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Mie imi apare in pagina telefonului pretul acela mare doar daca aleg abonamentul curent, pentru oricare alt abonament apare pretul redus cu ~ 200 lei.. La plata in rate oricum nu ma lasa cu abonamentul curent, trebuie sa aleg minim abonamentul urmator.. si atunci pretul este cel redus.. Nu cred ca este un bug, mai degraba este o politica, dar, numai un reprezentant iti poate confirma.. cine stie?!.. Insa, am vazut ca esta oferta pentru unele modele, daca folosesti codul MARTIE100, nu stiu daca se regaseste si telefonul pe care-l vrei tu printre ele.. poate ai vazut, dar voiai sa te lamuresti daca este o eroare sau nu afisarea pretului maxim..

And04
Senior
Eu totusi cred ca sunt ceva probleme cu site-ul... Am pus in cos un produs, primeam bonus cartela PrePay iar la interval de un minut, dupa ce am dat refresh, a disparut cartela...

Viocat
Senior certificat
Eu am incercat in magazinul online cu numar nou ofera reducere la orice telefon cu codul MARTIE100, in plus pretul era redus fata de pretul standard indiferent ca alegeam abonament fun 8 sau smart plus 25. Nu pare a fi nicio problema

Vio73
#StarMember
Salutare! Probabil a fost ceva de moment. La mine apare corect acum, pentru că dacă aș vrea să prelungesc achiziționând un telefon cu abonamentul curent, îmi cere mai mult, iar dacă trec la un abonament mai mare, e mai ieftin telefonul. Așa era și înainte. Și la rate e la fel!

Istii
Junior
Salut! Nici la mine nu functioneaza prelungirea abonamentului actual .

fotolist
Junior
sunt varza pe partea de software...daca faci o simulare de achizitionare cu plata in rate,acum iti da un pret,si peste trei ore alt pret.ba o rata mai mica,ba una mai mare.sa nu mai zic de avans...o practica absurda.adica eu fiind client onest,cu plata ratelor la zi,client de peste douazeci de ani,imi ceri avans....

Andrei27
Începător
Am o problema similara. Intru pe telefon, sa zicem Iphone 12 64GB, apare pretul cu abonament Smart Plus 25 -2470 RON(abonamentul meu curent). In momentul in care dau continua si cumpara apare la pret full 3961 RON... Lafel apare si in contul de cumparaturi, tot la pret intreg dar pot sa aplic voucherul de discount. Cred ca e un bug al site-ului, nu se poate sa nu primesti niciun discount la prelungire abonament de 25 EURO...