Cat este perioada de proba la tv/ net prin fibra optica?

Kiris
Începător
Buna ziua. Cat este perioada de proba la tv/ net prin fibra optica?
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Kiris, bun venit in Comunitate!!! Dacă închei contractul online sau telefonic, ai o perioadă de probă de 14 zile. Poți rezilia contractul și după aceea, dacă ai motive serioase, mai ales tehnice, legate de serviciu, dar pot interveni niste plăti pt eventualele reduceri pe care le-ai primit la încheierea contractului. Cererea de reziliere se face cu 30 de zile înainte de următoarea dată de facturare.

3 Răspunsuri 3

delfinas
#StarMember
Kiris, bun venit in Comunitate!!! Dacă închei contractul online sau telefonic, ai o perioadă de probă de 14 zile. Poți rezilia contractul și după aceea, dacă ai motive serioase, mai ales tehnice, legate de serviciu, dar pot interveni niste plăti pt eventualele reduceri pe care le-ai primit la încheierea contractului. Cererea de reziliere se face cu 30 de zile înainte de următoarea dată de facturare.

Vio73
#StarMember
Salutare! Poți vedea cum funcționează și dacă nu îți place, poți renunța, înainte să semnezi documentele de instalare a serviciilor. Știu pe cineva care a făcut așa ceva și a renunțat inițial, că nu-i convenea cum funcționează. Era o problemă la un ODB! Ulterior, a doua sau a treia zi, i s-au instalat serviciile și e super mulțumit. Deci poți ruga tehnicianul să te lase un pic să vezi cum stă treaba ( funcționează) și apoi să-ți dai sau nu acordul. Eventual, spui să vină și cu contractul și îl semnezi după instalare, dacă e in regulâ ( cum spuneam). Te sfătuiesc să contactezi un agent local, pentru că ofertele pot fi uneori imbatabile ( ex. 2 euro pe 12 sau chiar 24 de luni pentru net de 500 și grila mai ieftină de tv). În județul meu așa este și acum. Am o grămadă de cunoștințe care au luat net fix de 500 și tv cu 2 euro/ luna, pentru toată perioada contractuală. Succes!

Viocat
Senior certificat
Salut Kiris. In general serviciile mentionate de tine nu au perioada de proba. Rezilierea unui contract de servicii ar trebui sa fie posibila in aceeasi zi cu semnarea , fara costuri suplimentare