Cum aflu daca numarul este activ daca nu sunt in Romania?

Suleiman_zahrah
Începător
Daca sunt afara de Romania si nu am roaming, cum aflu daca numarul mai este activ?
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Suleiman zahrah: Foarte simplu: Așa cum ai accesat Comunitatea Orange, accesezi contul tău din MyOrange și afli toate detaliile despre numărul tău prepay. Excepție: Dacă nu ai cont MyOrange creat (activ) sau numărul tău de prepay nu este atașat unui cont, atunci îți rămâne o singură variantă: Contactarea Orange fie la numărul +40374300300 sau prin chatbot-ul Djingo din pagina de contact de pe www.orange.ro/contact Ai detalii și aici: https://www.orange.ro/help/cum-activez-serviciul-roaming-pe-cartela-mea-prepay-65

1 Răspuns 1

FLo1
#StarMember
@Suleiman zahrah: Foarte simplu: Așa cum ai accesat Comunitatea Orange, accesezi contul tău din MyOrange și afli toate detaliile despre numărul tău prepay. Excepție: Dacă nu ai cont MyOrange creat (activ) sau numărul tău de prepay nu este atașat unui cont, atunci îți rămâne o singură variantă: Contactarea Orange fie la numărul +40374300300 sau prin chatbot-ul Djingo din pagina de contact de pe www.orange.ro/contact Ai detalii și aici: https://www.orange.ro/help/cum-activez-serviciul-roaming-pe-cartela-mea-prepay-65