Mai pot anula o comanda plasata in magazinul online?

AndreIonut28
Junior
Buna. Am plasat in seara asta o comanda online pentru o boxa Google Nest Mini, intre timp m-am razgandit deoarece am vazut ca boxa este in stoc la Altex la mine in oras, asa ca o sa merg sa o cumpar direct. Se mai poate anula comanda daca este in statusul de "aprobata"? Mentionez ca am ales plata ramburs si statusul s-a actualizat de la "in curs de validare" la "aprobat" intr-un minut. Deci daca sun maine la 300 se mai poate face ceva?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Se poate, evident. Eu am făcut de mai multe ori treaba asta, chiar dacă le și plătisem comanda cu cardul. Baftă!

4 Răspunsuri 4

delfinas
#StarMember
AndreIonut28, bun venit in Comunitate!!! Incearca dimineata pe chatul magazinului online sa vorbesti sa se anuleze comanda.

AndreIonut28
Junior
Asa am sa fac. Multumesc.

delfinas
#StarMember
Cu plăcere!!!

Vio73
#StarMember
Salutare! Se poate, evident. Eu am făcut de mai multe ori treaba asta, chiar dacă le și plătisem comanda cu cardul. Baftă!