Anularea abonamentului

Movila_Stefan
Începător
Eu am am mi-am facut o cartela in abonament . Urmatoarea zi am decis sa anulez acest contract . Contractul este pe perioada minima de 24 luni . Daca voi dori sa anulez contractul in urmatoarea zi , voi trebui sa platesc cele 24 luni ai contractului ?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă nu este încheiat online, trebuie sa urmezi următorii pași: https://www.orange.ro/help/cum-reziliez-un-abonament-orange-81 Trebuie discutat cu ei și îți vor spune ce sume ai de plată și în ce condiții. Dar trebuie depusă cererea de reziliere. Oricum vei fi contactat după depunerea cererii respective. Dacă l-ai făcut online, ai drept de reziliere in 14 zile. Baftă!

4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă nu este încheiat online, trebuie sa urmezi următorii pași: https://www.orange.ro/help/cum-reziliez-un-abonament-orange-81 Trebuie discutat cu ei și îți vor spune ce sume ai de plată și în ce condiții. Dar trebuie depusă cererea de reziliere. Oricum vei fi contactat după depunerea cererii respective. Dacă l-ai făcut online, ai drept de reziliere in 14 zile. Baftă!

Anca07
#StarMember
Buna Stefan. De ce te-ai decis sa il reziliezi? Nu ti-au fost prezentate toate info? Sau..?

Viocat
Senior certificat
Daca obtinerea abonamentului nu a inclus si obtinerea unui telefon, rezilierea contractului ar trebui sa se poata realiza

Anja
Începător
Si eu am incheiat azi un contract. Aveam prepay. Dar nu mi-au fost prezentate prea multe optiuni si m-am grabit si nu am luat cea mai buna decizie. Am hotarat sa-l anulez. Stiu ca se poate anula in maxim 24 de ore daca l-am incheiat in shop fara alte penalitati. Si mi se pare o aberatie sa platesti cele 24 de zile de contract.