Trecere de la cartela Telekom la Orange PrePay

ionutzzzz
Începător
Buna ziua,
Am o cartela cu numar de la Telekom si as dori sa stiu cum pot transfera numarul la Orange pe PrePay
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Faci un drum intr-un Orange Shop si faci o cerere de portare. Mai multe detalii aici: https://www.orange.ro/help/cum-imi-pot-porta-numarul-prepay-in-reteaua-orange-15450
Client Orange

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Faci un drum intr-un Orange Shop si faci o cerere de portare. Mai multe detalii aici: https://www.orange.ro/help/cum-imi-pot-porta-numarul-prepay-in-reteaua-orange-15450
Client Orange

Neaplicabil
Vezi ca vor încerca sa te minta ca nu se poate porta pe prepay și trebuie neaparat abonament. 🙂

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
GreenArrow, chiar ma gandeam daca sa mentionez si eu chestia asta sau nu. :)) Eu n-am avut probleme cand m-am portat, si la fel toti cunoscutii mei. Dar, citind prin Comunitate, se pare ca se poate si asta... Deci...da, un pic de atentie. NU e nevoie de niciun fel de abonament ca sa portezi un numar de la prepaid la prepaid. NU exista o astfel de conditie.
Client Orange

FLo1
#StarMember
@Radu: ar trebui adresată și înregistrată întrebarea cu răspunsul consultantului: "preferați să merg la vodafone sau digi... pt că acolo mi-au spus că se poate porta....?" :)) Sau dacă-l întrebi de nume ca recomandare la șefi... să vezi ce asertivitate îl va trezi la realitate... :))