Am reîncărcat cartela cu 10 euro dar nu pot sa activez opțiunea Roaming in SEE

Alex87056
Începător
Am reîncărcat cartela azi 10 euro pentru opțiunea Roaming in SEE dar nu o pot activa ce pot sa fac?.
4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Din aplicatia My Orange nu poti sa activezi optiunea? Ar trebuie sa fie la Altele > Tarife si Optiuni. Sau de la *100#. Doar ca daca esti deja in roaming, nu stiu daca poti folosi serviciul.
Client Orange

delfinas
#StarMember
Alex, bun venit in Comunitate!!! In ce țară ești și de când? Dacă în ultimele 3 luni ai stat mai mult în străinătate, ai depășit limita rezonabilă de consum in roaming și nu te mai ajută opțiunea, tu trebuie sa reîncarci cu credit, din care se va consuma la tariful normal al zonei în care te afli.

FLo1
#StarMember
Dragilor, nu e clar mesajul? "Tipul de abonament nu suportă acea opțiune". @Alex: chiar dacă ai încărcat (poate) cu 10€ un număr prepay, ai încercat să activezi opțiunea pe număr de prepay sau de abonament? Deși ești deja în roaming, ai folosit numărul de prepay sau abonamentul? Care număr (din cele 2 SIM-uri) îl dorești cu resurse în SEE: Prepay-ul sau abonamentul?

DanielaH
Moderator
@Alex87056, ai reușit să activezi opțiunea? Te așteptăm să revii cu mai multe detalii. Mulțumim.