Daca îmi iau un telefon cu abonament mai este codat in rețeaua orange?

Marian118
Începător
Salut știe cineva daca îmi iau un telefon cu abonament mai este codat in rețeaua orange?
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Cu mare placere. :) Dupa ce iti alegi telefonul, poti sa intrebi cand faci abonamentul, daca respectivul telefon e cu soft customizat sau nu si daca e codat sau nu (cel mai probabil este). IPhone-urile din cate stiu nu au soft custom, dar in schimb sunt codate.
Client Orange

5 Răspunsuri 5

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Android-ele din cate stiu nu se mai codeaza. Iphone-urile se codeaza. Cu toate astea, Android-ele s-ar putea sa aiba soft customizat de Orange. Cred ca depinde si de telefon.
Client Orange

Marian118
Începător
Mulțumesc pentru raspuns

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Cu mare placere. :) Dupa ce iti alegi telefonul, poti sa intrebi cand faci abonamentul, daca respectivul telefon e cu soft customizat sau nu si daca e codat sau nu (cel mai probabil este). IPhone-urile din cate stiu nu au soft custom, dar in schimb sunt codate.
Client Orange

catalin_tanase
Explorator
Dar în cazul telefoanelor blocate, după încheierea perioadei contractuale se poate obține codul de deblocare? In ce condiții?

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Da, se poate. :) Uite aici cum se face: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-mi-decodez-telefonul-151 Si aici cat costa: https://www.orange.ro/help/despre-decodarea-telefoanelor-150
Client Orange