Pot face transfer dintr-un card de credit orange pe un cont Iban?

Robertm17
Începător
Pot face transfer dintr-un card de credit orange pe un cont Iban?
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Robertm17: Bun venit în Comunitate. În general, majoritatea băncilor nu permit ”portarea” de cash dintr-un cont/card de credit. Aceasta pentru că acel card de credit este considerat un card de cumpărături. Dacă ai nevoie de ”cash” dintr-o astfel de sursă este la îndemână ATM-ul, însă comisioanele sunt pe măsură. Poți încerca.

5 Răspunsuri 5

FLo1
#StarMember
@Robertm17: Bun venit în Comunitate. În general, majoritatea băncilor nu permit ”portarea” de cash dintr-un cont/card de credit. Aceasta pentru că acel card de credit este considerat un card de cumpărături. Dacă ai nevoie de ”cash” dintr-o astfel de sursă este la îndemână ATM-ul, însă comisioanele sunt pe măsură. Poți încerca.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Daca se poate, eu unul n-am reusit. 🙂 Dar nu cred ca se poate. Transferurile de genul asta se pot face doar din contul curent.
Client Orange

Robertm17
Începător
Dar sa plătesc direct din cardul de credit o asigurare se poate?va mulțumesc.exemplu destine broker

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Da. Poti sa platesti oriunde ai un POS (sau online). Deci daca site-ul sau firma respectiva are plata cu card, da, poti sa platesti cu cardul de credit Orange Money, si la sume peste 300 lei, poti inclusiv sa-ti esalonezi plata in rate egale, direct din aplicatie.
Client Orange

Viocat
Senior certificat
Salut Robertm17. Se poate face transferul dintr-un card de credit orangemoney intr-un card de debit folosind optiunea adauga bani a cardului de debit. Ing, bcr, transilvania au asa ceva. Ai grija transilvania iti ia comision 5 lei. Poti face plata asigurarii fie online, fie la un pos al firmei care iti incheie asigurarea.