Cine taxeaza cu 5 lei in plus la plata facturii online?

nicu_nacu
Junior
Factura + 5 lei, e corect?
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Nicu: De cât timp ai cardul și de când ai activat serviciul de SMS Alert al celor de la BT? Interogarea de sold când ai primit mesajul cu soldul de ”93,58 lei” în ce dată a fost făcută? Cumva în ianuarie? Serviciul ”SMS Alert” al cărui abonat observ că ești, este taxat cu 5 lei/lună. Vezi atașament pentru clarificare.

12 Răspunsuri 12

FLo1
#StarMember
@nicu nacu: Ar fi necesare câteva detalii în plus la sesizare aceasta. Ai putea reveni chiar și cu un screen shot pentru a ne da seama mai exact despre ce este vorba.

And04
Senior
Salutare, @nicu nacu Eu stiu ca daca se plateste din contul sau aplicatia MyOrange nu se percepe comision. Ati platit de pe alta platforma/aplicatie?

nicu_nacu
Junior
sms de la banca.

nicu_nacu
Junior
93,58 aveam in cont, dupa plata 10,45

Pololică
#StarMember
Cel mai probabil este comisionul aplicatiei terte prin care ai facut plata (Pago?). Luna urmatoare fa plata prin aplicatia MyOrange sau Orange Money (daca ai).

nicu_nacu
Junior
Plata facuta din My Orange!

FLo1
#StarMember
@Nicu: De cât timp ai cardul și de când ai activat serviciul de SMS Alert al celor de la BT? Interogarea de sold când ai primit mesajul cu soldul de ”93,58 lei” în ce dată a fost făcută? Cumva în ianuarie? Serviciul ”SMS Alert” al cărui abonat observ că ești, este taxat cu 5 lei/lună. Vezi atașament pentru clarificare.

And04
Senior
Asa cum au observati si ceilalti, cel mai probabil acel comision este de la serviciul SMS Alert de la Banca Transilvania.(5 lei/luna) Atasez mai jos si o poza cu tarifele aferente.

nicu_nacu
Junior
Multumesc de raspunsuri.O sa verific si va spun.

Viocat
Senior certificat
Sau ai facut un virament in cont, care la fel se comisioneaza cu 5 lei.

FLo1
#StarMember
@Viocat: Cu un SMSalert activat, orice tranzacție cu cardul trebuia să fie evidențiată. Cum nu par a fi "rupturi" între momentele prezentate înclin să cred că nu este altă tranzacție operată. BTW: Tranzacțiile de genul "abonamente/ comisioane" apar aplicate contului (nu cardului), prin urmare nu sunt afișate.

Viocat
Senior certificat
Daca pe 10 ale lunii i se transmite extrasul de cont este abonamentul, daca extrasul se face la inceputul lunii atunci cei 5 lei reprezinta un virament in cont. Sa ne spui ce reprezinta nicu nacu