Ce cuprinde asigurarea basic pentru telefon?

Marius_21
Începător
Ce cuprinde asigurarea basic pentru telefon?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Salut, Marius! Asigurare Basic asigură dispozitivul în caz de accident, dar nu acoperă daunele estetice sau cele rezultate din neglijență. Uite aici un topic cu toate detaliile despre tipurile de asigurări Orange și ce trebuie făcut în caz de accident sau furt - https://comunitate.orange.ro/questions/2460605-folosesc-asigurarea-orange-caz-accident-furt. Suntem aici dacă mai ai întrebări suplimentare.

2 Răspunsuri 2

Viocat
Senior certificat
Salut Marius_21. Riscurile asigurate sunt: a) Deteriorare Accidentală sau Deteriorare, fie ca urmare a unui accident sau prin acțiunea răuvoitoare a unei persoane care nu are permisiunea Clientului de a utiliza Echipamentul, dacă Evenimentul Asigurat a survenit în Perioada de Asigurare, și sub rezerva definițiilor, excluderilor și condițiilor din Poliță;"

DanielaH
Moderator
Salut, Marius! Asigurare Basic asigură dispozitivul în caz de accident, dar nu acoperă daunele estetice sau cele rezultate din neglijență. Uite aici un topic cu toate detaliile despre tipurile de asigurări Orange și ce trebuie făcut în caz de accident sau furt - https://comunitate.orange.ro/questions/2460605-folosesc-asigurarea-orange-caz-accident-furt. Suntem aici dacă mai ai întrebări suplimentare.