As dori un al doilea decodor

Tina_4
Începător
As dori încă un decodor se poate? Am un an de abonament și as dori al doilea decodor
1 Soluţie acceptată‚

And04
Senior
Salutare, @Tina_4 Daca doresti inca unul, trebuie sa platesti 1,5 euro/luna daca ai televiziune prin cablu sau 1 euro/luna daca ai televiziune prin satelit. Daca ai televiziune prin satelit si nu ai solicitat activarea celor 2 aparate odata cu instalarea initiala, ulterior vei plati 10 euro, taxa de activare suplimentara. Pentru televiziune prin cablu: Poți închiria până la 4 echipamente TV, pentru a urmări programele preferate pe 4 televizoare. Primul este inclus în abonament, iar chiria pentru fiecare echipament suplimentar este de 1,5 euro/lună (TVA inclus). Pentru televiziune prin satelit: Poți închiria până la două echipamente suplimentare pentru a urmări TV prin satelit pe 3 televizoare. Pret 1 euro/lună .

3 Răspunsuri 3

And04
Senior
Salutare, @Tina_4 Daca doresti inca unul, trebuie sa platesti 1,5 euro/luna daca ai televiziune prin cablu sau 1 euro/luna daca ai televiziune prin satelit. Daca ai televiziune prin satelit si nu ai solicitat activarea celor 2 aparate odata cu instalarea initiala, ulterior vei plati 10 euro, taxa de activare suplimentara. Pentru televiziune prin cablu: Poți închiria până la 4 echipamente TV, pentru a urmări programele preferate pe 4 televizoare. Primul este inclus în abonament, iar chiria pentru fiecare echipament suplimentar este de 1,5 euro/lună (TVA inclus). Pentru televiziune prin satelit: Poți închiria până la două echipamente suplimentare pentru a urmări TV prin satelit pe 3 televizoare. Pret 1 euro/lună .

Viocat
Senior certificat
Chirie Taxa lunară Echipament HD Inclus pentru clienții Orange Love 1 euro / 4.9 lei preț standard Receiver HD suplimentar 1 euro / 4.9 lei *Prețurile sunt orientative și calculate la un curs de 4.9 lei/euro. Câte echipamente suplimentare pot închiria? Poți închiria până la două echipamente suplimentare pentru a urmări TV prin satelit pe 3 televizoare. Dacă ulterior instalării inițiale dorești să activezi unul sau două receivere/module CI+ suplimentare, trebuie să achiți o singură dată taxa de activare suplimentară, în valoare de 10 euro.

Vio73
#StarMember
Bună@ Tina, Dacă ai cablu și nu-ți dorești toate programele, poți să mai faci o conexiune la acel cablu și sa mai vezi și alte programe, fără decodor, deci gratuit. Dacă ești pe satelit, lucrurile se complică, pentru că vei mai plăti o taxă de instalare de 10 euro, plus chiria lunara la un receptor sau două ( câte dorești). Maxim 3 poți instala pe tv satelit, iar chiria lunară este de 1 euro per bucata, indiferent că vrei receptor sau cam. Atenție, cu acea taxă îți poți adăuga ambele receptoare, pentru că dacă acum pui unul și apoi mai vrei unul ( altădată), vei mai plăti încă 10 euro. Succes!