Activare roaming din aplicatie

Mihneat
Începător
Mi am dezactivat roaming ul din aplicatia My Orange iar acum nu il mai pot activa si am ramas fara telefon in alta tara. Ma puteti ajuta ? Va rog si multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

And04
Senior
Salutare, @Mihneat Merge activat din contul MyOrange. Intra in contul tău My Orange, secțiunea Roaming și internațional şi alege activarea pentru numărul de telefon pe care îl doreşti. Vezi si aici pasii:https://www.orange.ro/help/cum-activez-sau-dezactivez-serviciul-roaming-85 Daca spui ca nu merge activat, ce eroare iti apare?

2 Răspunsuri 2

And04
Senior
Salutare, @Mihneat Merge activat din contul MyOrange. Intra in contul tău My Orange, secțiunea Roaming și internațional şi alege activarea pentru numărul de telefon pe care îl doreşti. Vezi si aici pasii:https://www.orange.ro/help/cum-activez-sau-dezactivez-serviciul-roaming-85 Daca spui ca nu merge activat, ce eroare iti apare?

DanielaH
Moderator
@Mihneat, ai reușit să reactivezi serviciul de roaming?