Anumite jocuri playstation 4 nu se conecteaza online cu internetul fix

Ionut_Gheorghe
Începător
Anumite jocuri playstation 4 nu se conecteaza online cu internetul fix doar cu hostpot din telefon. Nu inteleg de ce cu telefonul care are o viteza mult mai mica pot juca online dar cu router-ul care are viteza de peste 100 mbs nu se poate
4 Răspunsuri 4

Viocat
Senior certificat
Ionut sigur e ok conexiunea de internet setata pe fir? Din ce spui asta ar fi problema. Ai dhcp sau manual setata adresa ip pt ps4? Poate pui si o poza cu mesajele intampinate atunci cand incerci pe fir sau wireless

Bugnar_Tudor
Explorator entuziast
Salut Ionuț. Ai încercat să iei legatura cu un operator Orange? Încearcă să resetezi wifi-ul, și după să îl conectezi din nou cu PS4. Din ps4 ar trebui să stergi sursa care generează internet și să o instalezi din nou.

Ionut_Gheorghe
Începător
am sunat la 300 si degeaba.

Ionut_Gheorghe
Începător
Nu am umblat la router . Am incercat cam toate metodele care leam gasit pe net si degeaba. cred 90% ca este din retea dar problema este ca cei de la orange nu fac nimic