Cum setez numarul orange ca metoda de plata google play?

Nuty
Junior
Cum setez numarul meu pentru achiziții din Google play?
Sunt pe cartela, nu am abonament
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

@And04 și @Viocat, mulțumim pentru postarea link-ului și pentru recomandări.

Vom sumariza mai jos care sunt pașii pentru plata în Google Play cu numărul Orange:

1. Dacă folosești deja un card bancar ca mijloc de plată

- alegi aplicația pe care vrei s-o achiziționezi

- click pe săgeata de lângă preț

- la opțiuni de plată alegi facturarea prin Orange

- introduci datele personale

- apeși pe "Acceptați" și apoi "Cumpărați"

2. Dacă nu ai mai folosit cardul bancar ca metodă de plată

- alegi aplicația pe care vrei s-o achiziționezi

- click pe preț și apoi "Continuați"

- la opțiuni de plată alegi facturarea prin Orange

- introduci datele personale

- apeși pe "Acceptați" și apoi "Cumpărați"

4 Răspunsuri 4

And04
Senior
Salutare, @Nuty Vezi aici detaliile: https://www.orange.ro/aplicatii/aplicatii-android/

Viocat
Senior certificat
Cum funcționează plata cu numărul Orange? Cu Orange, e simplu să plătești jocurile și aplicațiile pe care vrei să ți le cumperi din Google Play. Setează-ți numărul de telefon Orange ca metodă de plată în Google Play și ai acces sigur, rapid și ușor la jocurile, aplicațiile, muzica și cărțile preferate din Google Play. Iar contravaloarea acestora o să apară pe factura lunară sau ți se va consuma din creditul tău PrePay. Dacă ai setat ca metodă de plată în Google Play tarifarea pe numărul tău Orange, vei putea plăti, prin aceeași metodă, și pentru achizițiile efectuate de pe dispozitive fără SIM, dar conectate la internet prin Wi-Fi. Trebuie doar să fii autentificat în Google Play cu datele tale Google (cele de Gmail). Posibilitatea de retur, termenii și condițiile rămân aceleași.

DanielaH
Moderator

@And04 și @Viocat, mulțumim pentru postarea link-ului și pentru recomandări.

Vom sumariza mai jos care sunt pașii pentru plata în Google Play cu numărul Orange:

1. Dacă folosești deja un card bancar ca mijloc de plată

- alegi aplicația pe care vrei s-o achiziționezi

- click pe săgeata de lângă preț

- la opțiuni de plată alegi facturarea prin Orange

- introduci datele personale

- apeși pe "Acceptați" și apoi "Cumpărați"

2. Dacă nu ai mai folosit cardul bancar ca metodă de plată

- alegi aplicația pe care vrei s-o achiziționezi

- click pe preț și apoi "Continuați"

- la opțiuni de plată alegi facturarea prin Orange

- introduci datele personale

- apeși pe "Acceptați" și apoi "Cumpărați"

Nuty
Junior
Mulțumesc frumos