Facturi necumulate abonament si rata

Buna ziua,
Nu se mai cumuleaza factura abonamentului cu cea de rata la total plata online si nici in pago nu mai pleaca intreaga suma.Luna trecuta era cat pe ce sa raman fara abonament deoarece nu mi-am dat seama pana nu am fost sunata ca nu am platit tot. Ce e de facut? Cum le pot cumula?
1 Soluţie acceptată‚

Trixen_old
Cunoscător
Am o situatie similara. Luna asta Pago nu mi-a vazut intreaga factura pentru vreo 10 zile, insa si-a revenit fix inainte de scadenta. Am avut aceeasi problema la Orange, la gunoi si la curent, deci nu a fost ceva specific Orange. Mai mult de atat, Pago are foarte multe probleme in ultima vreme si am inceput sa ma satur sa fiu tot timpul atent. Cum ziceau si colegii, iti recomand sa platesti din My Orange. 🙂

5 Răspunsuri 5

And04
Senior
Salutare, @staroanacostea Abonamentul si rata sunt facute pe acelasi numar de telefon sau sunt separate?

Vio73
#StarMember
Salutare! Poți plăti din My Orange sau la un magazin Orange, etc toată suma ( abonament + rată) și apoi urmărești să apară în cont ca fiind achitate. Dacă nu apar și știi că ai depus întreaga sumă, îi suni și le spui. Am mai pățit și eu în trecut așa, dar s-a rezolvat. Repet, trebuie să te uiți atât la suma de plată servicii, cât și la rate. Exact ca în poză! La mine apar cu minus, pentru că eu am depus acea sumă în avans. Succes!

Multumesc! Tot in my orange am platit de cativa ani buni, iar de aprox un an fac plata prin pago unde se regasea intreaga mea datorie la fel si in my orange, acum la total nu mai este cumulata rata nici in una din aplicatii.O sa fiu mai atenta luna aceasta!

Sunt doua abonamente fiecare cu rata lui, dar pe acelasi nume!

Trixen_old
Cunoscător
Am o situatie similara. Luna asta Pago nu mi-a vazut intreaga factura pentru vreo 10 zile, insa si-a revenit fix inainte de scadenta. Am avut aceeasi problema la Orange, la gunoi si la curent, deci nu a fost ceva specific Orange. Mai mult de atat, Pago are foarte multe probleme in ultima vreme si am inceput sa ma satur sa fiu tot timpul atent. Cum ziceau si colegii, iti recomand sa platesti din My Orange. 🙂