Exista posibilitatea rezilierii unui contract în care este inclusă și o rata a unui telefon?

Username11
Începător
Bună, va rog sa ma ajutați cu aceasta informație.
As vrea sa știu dacă exista posibilitatea rezilierii unui contract în care este inclusă și o rata a unui telefon care se finalizează în 29.03.2023.
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Ratele se plătesc oricum, indiferent că reușești să închizi sau nu abonentul. Pentru abonament, poți depune cerere de reziliere la serviciul.clienti@orange.ro sau in Orange Shop și se poate închide în următoarea lună de facturare, dar numai dacă nu ai obținut și alte reduceri, Altfel, ai de platit și alte cheltuieli plus ratele aferente, pe care le poți achita și în avans. Oricum, dacă depui cerere de reziliere, te vor contacta ei și îți vor explica detaliat. Poți să iei și tu legătura cu ei mai înainte și să întrebi la 300 sau din secțiunea Contact ( scrie-ne) din My Orange. Succes!

3 Răspunsuri 3

Vio73
#StarMember
Salutare! Ratele se plătesc oricum, indiferent că reușești să închizi sau nu abonentul. Pentru abonament, poți depune cerere de reziliere la serviciul.clienti@orange.ro sau in Orange Shop și se poate închide în următoarea lună de facturare, dar numai dacă nu ai obținut și alte reduceri, Altfel, ai de platit și alte cheltuieli plus ratele aferente, pe care le poți achita și în avans. Oricum, dacă depui cerere de reziliere, te vor contacta ei și îți vor explica detaliat. Poți să iei și tu legătura cu ei mai înainte și să întrebi la 300 sau din secțiunea Contact ( scrie-ne) din My Orange. Succes!

delfinas
#StarMember
Username11, bun venit in Comunitate!!! Ai luat telefonul in rate de la Orange sau printr-un card de credit? Daca l-ai luat in rate de la Orange, cum a specificat si Vio, la reziliere trebuie sa platesti toate ratele restante si eventualele reduceri pe care le-ai primit la pretul telefonului/abonamentului. De ce vrei sa reziliezi contractul, te nemultumeste ceva?

Viocat
Senior certificat
@Username11 se poate rezilia contractul oricand, insa trebuie sa iei si considerare costurile. Poate e mai lesne sa platesti contractul pana la sfarsit anuland toate optiunile care se platesc extra fata de abonament. Atasat clauze contractuale incheiere contract