Returnare in Orange shop telefon achizitionat online

Jech
Junior entuziast
Bună! Aș avea nevoie de ajutor! În data de 29 decembrie am cerut telefonic returnarea unui telefon! Au trecut aproape două săptămâni și nu a mai venit curierul. Nu se poate să duc telefonul să-l predau la un Orange Shop, să nu mai stau după curierul care nu mai vine?! Vă mulțumesc anticipat!!
1 Soluţie acceptată‚

Salut!

Comenzile online cu livrare prin curier se pot returna de catre titular in Orange Shop in termen de 30 de zile de la data livrarii lor (doar retur, nu si inlocuire).

Din pacate, in acest moment avem o problema tehnica referitoare la procesarea retururilor din magazinul online. Te asiguram ca departamentul Tehnic face demersuri necesare pentru remedierea situatiei semnalate intr-un timp cat mai redus. Iti multumim pentru intelegere si iti cerem scuze pentru neplacerea cauzata de aceasta situatie!

7 Răspunsuri 7

delfinas
#StarMember
Daca l-ai luat online, se returneaza doar prin curier, asa stiu. Ai facut cererea de retur de acum 2 saptamani si nici acum nu a venit nimeni sa-l ia? Ai mai insistat cu cererea?

Jech
Junior entuziast
Da , am insistat și e neplăcut să tot stau acasă să aștept curierul .

delfinas
#StarMember
Clar e neplacut! Ce raspuns ti s-a dat, de ce se intarzie atat de mult preluarea telefonului?

Salut!

Comenzile online cu livrare prin curier se pot returna de catre titular in Orange Shop in termen de 30 de zile de la data livrarii lor (doar retur, nu si inlocuire).

Din pacate, in acest moment avem o problema tehnica referitoare la procesarea retururilor din magazinul online. Te asiguram ca departamentul Tehnic face demersuri necesare pentru remedierea situatiei semnalate intr-un timp cat mai redus. Iti multumim pentru intelegere si iti cerem scuze pentru neplacerea cauzata de aceasta situatie!

delfinas
#StarMember
Returul pt obiectele achiziționate online se poate face și în Orange Shop acum, pt că sunt probleme cu procesarea retururilor prin curier sau e valabil in general?

DanielaH
Moderator
@delfinas, e valabil în general. Titularul se poate prezenta în Orange Shop pentru retur în termen de maximum 30 de zile de la data livrarii produsului.

delfinas
#StarMember
Mulțumesc, Daniela, e de reținut!!!