Cum sa activez codul de netflix cadou?

Știe cineva cum sa activez codul de netflix cadou?
13 Răspunsuri 13

delfinas
#StarMember
Ghiță Caloian , bun venit in Comunitate!!! Despre ce cod cadou este vorba?

La abonamentele noi primești cadou netflix 12luni și am probleme, nu pot sa l activez

Viocat
Senior certificat
Ia vezi aici https://comunitate.orange.ro/questions/2830955-activez-netfix

Mulțumesc, dar am trimis mesaj la 3520 și nu am primit niciun răspuns...

delfinas
#StarMember
"Serviciul Netflix cu plata pe factura Orange se activează după ce ai urmat pașii descriși în My Orange pentru activare, ți-ai creat contul Netflix și ai primit un e-mail de confirmare de la Netflix. Pentru detalii despre facturare, accesează Netflix.com/account și verifică secțiunea “Date de facturare” / “Billing details”." DETALII: https://www.orange.ro/help/cand-se-activeaza-serviciul-netflix-15214 "Secțiunea Netflix a fost reactivată în My Orange. Serviciul de activare cu plata pe factura Orange este din nou disponibil. Activarea serviciului se face din contul MyOrange https://www.orange.ro/myaccount/reshape/netflix Trebuie doar să fi abonat Orange și să te asiguri că ești administrator pe contul My Orange pentru a putea face modificările necesare. - După autentificarea în My Orange trebuie să selectezi număul de abonament pe factura căruia se dorește să fie taxat serviciul Netflix. - Pe numărul de telefon ales se va primi următorul mesaj : « Pentru activarea abonamentului Netflix continuă aici. Ulterior, plata serviciului va fi inclusă pe factura abonamentului 07xxxxxx. “ - Va trebui accesat link-ul “aici” din SMS pentru a finaliza crearea contului Netflix. Link-ul "aici" va direcționa spre site-ul Netflix unde trebuie ales tipul de abonament Netflix și introdusă o adresa de email și o parola care vor fi asociate noului cont Netflix. " DETALII: https://comunitate.orange.ro/questions/2348107-activa-plata-netflix-factura-orange

Cum fac sa fiu administrator pe cont și am încercat site ul https://www.orange.ro/myaccount/reshape/netflix și nu merge, am stat 10 min și nu s o încărcat

delfinas
#StarMember
Aici ai pasii pt a deveni administrator: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-mi-administrez-contul-online-111

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Suna la 300 sa-ti adauge abonamentul pe contul My Orange. Apoi o sa-ti apara un pop-up cu Netflix pe cont. De acolo, urmezi pasii si aia e tot. Mult succes! Daca e ceva, suntem aici si incercam sa te ajutam.
Client Orange

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu l-am activat din My Orange, exact cum spune asradu. Nu știu despre ce cod vorbești!

Nu pot sa validez numărul de telefon pentru ca nu sunt în rețeaua Orange, ce pot sa fac? Nu merge când vreau sa mi adaug numărul de telefon

Vio73
#StarMember
Ai detalii mai jos cum poți să-ți faci cont, fără să ai număr de voce în rețeaua Orange: https://comunitate.orange.ro/questions/2627837-cum-creez-un-cont-orange-pentru-abonamentul-tv-internet-fix Au reușit și alți apropiați de-ai mei. Citește cu atenție și urmează pașii. Chiar eu am activat Netflix la un apropiat așa. Baftă!

DanielaH
Moderator
@Ghiță Caloian, ai reușit să activezi codul Netflix?

Radu-Vlad
Junior
Teoretic primești un cod.... practict în momentul în care vei selecta numărul aferent cadoului va trebui trecut și un nr de telefon dacă ai abonament de voce, sau un cod de tankyou dacă ai numa tv și net, vei primi pe numărul de telefon sau respectiv pe mail un link și când îl accesezi te va redirecționa în profilul tău de netflix. Aici te va anunța că ai primit valorea de .... din partea orange și dacă ești de acord că primești suma să apeși butonul acceptă de mai jos. În momentul acceptării cadoului suma va fi alocată automat în contul tău netflix fără alte coduri. Procedura e simplă dar puțin eronată în indicațiile oferite. Spor.