Cum activez optiunea Antena Play ?

Calin42
Junior
Cum activez Antena Play?
1 Soluţie acceptată‚

Vrajitoarea
Cunoscător

https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/orange-tv-go/optiuni-orange-tv-go

O opțiune Orange TV Go se poate activa astfel:

  • De pe calculator: autentifică-te pe tvgo.orange.ro cu datele contului Orange creat cu numărul tău de telefon și activează din secțiunea "conținutul tău" opțiunea Orange TV Go pe care o dorești
  • Din aplicația Orange TV Go: autentifică-te în aplicația Orange TV Go disponibilă în App Store sau Google Play cu datele contului Orange creat cu numărul tău de telefon. Dacă vrei să urmărești conținut disponibil doar într-o anumită opțiune Orange TV Go, la selectarea acestuia vei fi redirecționat automat către o nouă pagină, unde vei putea alege oferta dorită.
  • Prin apel la 300, Serviciul Clienți
  • În magazinele Orange
  • Prin SMS la 321, folosind cuvântul cheie aferent opțiunii dorite. Pentru Antena Play cuvantul cheie e "antena play".

Sper sa iti fie de folos!

14 Răspunsuri 14

Vrajitoarea
Cunoscător

https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/orange-tv-go/optiuni-orange-tv-go

O opțiune Orange TV Go se poate activa astfel:

  • De pe calculator: autentifică-te pe tvgo.orange.ro cu datele contului Orange creat cu numărul tău de telefon și activează din secțiunea "conținutul tău" opțiunea Orange TV Go pe care o dorești
  • Din aplicația Orange TV Go: autentifică-te în aplicația Orange TV Go disponibilă în App Store sau Google Play cu datele contului Orange creat cu numărul tău de telefon. Dacă vrei să urmărești conținut disponibil doar într-o anumită opțiune Orange TV Go, la selectarea acestuia vei fi redirecționat automat către o nouă pagină, unde vei putea alege oferta dorită.
  • Prin apel la 300, Serviciul Clienți
  • În magazinele Orange
  • Prin SMS la 321, folosind cuvântul cheie aferent opțiunii dorite. Pentru Antena Play cuvantul cheie e "antena play".

Sper sa iti fie de folos!

Miha_Z
#StarMember
Accesează pagina de creare cont: https://antenaplay.ro/cont-nou Completează câmpurile cu adresa ta de email, numele tău și alege o parolă. Bifează căsuța “Ești de acord cu termenii și condițiile de utilizare ale platformei.” și apoi apasă butonul “CREEAZĂ CONT”. Ai mai multe detalii în următorul link: https://ajutor.antenaplay.ro/hc/ro/articles/213570029-Cum-m%C4%83-abonez-la-AntenaPlay-

Calin42
Junior
Cu Orange 6 luni gratuit.Am trimis sms la 321 cu textul antena play si nimic.

delfinas
#StarMember
Calin, bun venit in Comunitate!!! Probabil ca dureaza cateva ore pana primesti mesajul de activare, mai ales ca e weekend. Apoi intra pe antenaplay.ro si alege varianta "Login cu Orange" si te conectezi cu contul si parola de la My Orange. Vizionare placuta!!!

Dumitriu_Florin
Începător
Am instalată aplicația Orange TV Go dar în grila de programe nu sint multe canale importante cum ar fi antena 1 antena3 antena stars tvr1 și tvr2 antena play

delfinas
#StarMember
Dumitru Florinel, ai abonament pt AntenaPlay?

Vrajitoarea
Cunoscător
@Calin42 Ai reusit sa activezi optiunea?

AlexMariann
Începător
@Vrajitoarea , nu apare optiunea antenaplay la continutul meu, apare doar voyo.

delfinas
#StarMember
AlexMarian, ai platit abonament pe Antena play?

BlackWolf
Senior certificat
Eu am incercat sa activez Voyo acum o luna, dar nu am mai mai gasit optiunea dupa schimbarile din 28 martie...

AlexMariann
Începător
@delfinas, cum sa plătesc dacă nu îmi apare opțiunea sa o activez ? Spre exemple la voyo, am activat-o, iar luna următoare s-a adăugat la factura plata respectiva.

DanielaH
Moderator
@AlexMariann, poți atașa, te rog, o captură de ecran din aplicație? Ai încercat și cu SMS la 321?

AlexMariann
Începător
@DanielaH, atașez screenshot din aplicație.

delfinas
#StarMember
Nu ai atasat screenshotul...