Cum pot debloca datele mobile pe un alt număr?

nstroe
Începător
Cum pot debloca datele mobile pe un alt număr?
6 Răspunsuri 6

teacher_
#StarMember
Salut! De ce sunt blocate datele mobile pe acel număr? A trecut mai mult de o luna de la ultima reîncărcare? A trecut mai mult de o luna de când a plătit ultima factura?

radumsk
Junior entuziast
Buna! Cum adica sunt blocate?

Viocat
Senior certificat
Dezactiveaza modul avion

FLo1
#StarMember
@nstroe: Bun venit în Comunitate. Ai abonament sau prepay cu optiune activa de minim 5€? Esti in țară sau roaming? Ar fi utile și detalii despre telefonul utilizat, daca poate fi o problemă de device. Te așteptăm cu detalii.

mihai_13
Maestru
Viocat :)))))) +1

Miha_Z
#StarMember
@nstroe daca e vorba de un abonament și a fost solicitată blocarea datelor mobile, titularul contului trebuie sa sune la relații cu clienții la 300 și să solicite acest lucru. Se ridică acea restricție de pe număr și apoi poate folosi liniștit datele mobile. De preferat încearcă să ceri și Cost control, pentru a nu face cost suplimentar din Internet.