Cum pot alimenta contul Orange Money si care e plafonul zilnic?

ssorin
Junior
Nu detin niciun cont bancar sau card, doresc sa deschid unul la orange sa pot face plati online sau cu telefonul daca exista asa ceva. Intrebare,..cum pot alimenta contul in conditiile de mai sus si care e plafonul zilnic ?
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
ssorin, bun venit in Comunitate!!! Daca nu ai alt cont, alimentarea o poti face doar la un magazin Orange. "Limitele de tranzacționare prin intermediul cardului de debit emis de Orange Money sunt următoarele: - tranzacții de plată la POS: 100.000 Lei/zi si 50 tranzacții/zi; 100.000 Lei/lună și 200 tranzacții/lună; - tranzacții de plată pe Internet: pentru Visa Classic: 45.000 Lei/zi și 20 tranzacții/zi; 60.000 Lei/lună și 50 tranzacții/lună; pentru Visa Platinum: 100.000 Lei/zi și 20 tranzacții/zi; 100.000 Lei/lună și 50 tranzacții/lună. - retrageri de numerar la ATM: 20.000 Lei/zi și 20 tranzacții/zi; 60.000 Lei/lună și 50 tranzacții/lună. Dacă dorești să le modifici, poți seta oricând valori mai mici de tranzacționare direct din aplicația mobilă Orange Money." DETALII: https://www.orange.ro/help/care-sunt-limitele-de-tranzacionare-prin-intermediul-cardului-de-debit-8668 https://www.orange.ro/money/card-debit/

8 Răspunsuri 8

delfinas
#StarMember
ssorin, bun venit in Comunitate!!! Daca nu ai alt cont, alimentarea o poti face doar la un magazin Orange. "Limitele de tranzacționare prin intermediul cardului de debit emis de Orange Money sunt următoarele: - tranzacții de plată la POS: 100.000 Lei/zi si 50 tranzacții/zi; 100.000 Lei/lună și 200 tranzacții/lună; - tranzacții de plată pe Internet: pentru Visa Classic: 45.000 Lei/zi și 20 tranzacții/zi; 60.000 Lei/lună și 50 tranzacții/lună; pentru Visa Platinum: 100.000 Lei/zi și 20 tranzacții/zi; 100.000 Lei/lună și 50 tranzacții/lună. - retrageri de numerar la ATM: 20.000 Lei/zi și 20 tranzacții/zi; 60.000 Lei/lună și 50 tranzacții/lună. Dacă dorești să le modifici, poți seta oricând valori mai mici de tranzacționare direct din aplicația mobilă Orange Money." DETALII: https://www.orange.ro/help/care-sunt-limitele-de-tranzacionare-prin-intermediul-cardului-de-debit-8668 https://www.orange.ro/money/card-debit/

ssorin
Junior
Multumesc foarte mult pentru raspuns la intrebare , un raspuns mai mult decat multumitor , sunt perfect lamurit.

FLo1
#StarMember
@ssorin: un detaliu nemenționat de tine: vârsta. Cardul se eliberează persoanelor care au împlinit 18 ani. Restul e can can. https://comunitate.orange.ro/questions/2710407-conditii-trebuie-indeplinesti-card-orange-money

delfinas
#StarMember
Cu placere, ssorin, sa-ti fie de folos!!!

Viocat
Senior certificat
Salut ssorin. Poti face plati online cu orange money din browserul tau de internet. Insa, pentru a plati in magazin fara card fizic, folosind telefonul, trebuie sa te asiguri ca telefonul are NFC.

ssorin
Junior
Buna, multumesc pentru atentionare, sunt informatii banale dar foarte pretioase daca nu te~ai lovit de ele si putini oameni le dau doar din dorinta de a ajuta iar multi nu tin cont de ele si se trezesc ca se uita ca si curca la bariera si nu inteleg dece ,ca ei le stiu pe toate,..e un note10plus, daca nu asculta ii si dau foc. O zi buna si UN AN NOU FERICIT !

Viocat
Senior certificat
Un an nou fericit! Si cand platesti pe repede inainte cu telefonul Sa strigi inainte Partie ca e sezonu:)

delfinas
#StarMember
Se poate obține și card fizic, nu trebuie neapărat să folosești telefonul pt plăti la magazine fizice. La mulți ani!!!