Cum activez internetul pentru tarile non SEE?

Alexandra0507
Începător
Cum activez internetul pentru tarile non SEE?
4 Răspunsuri 4

radumsk
Junior entuziast
Buna! In ce tara iti doresti mai exact sa mergi? Optiunile sunt diferite, de asta intreb

delfinas
#StarMember
Alexandra, bun venit in Comunitate!!! In ce tara vrei sa mergi si ce ai, abonament sau prepay? Pe abonament, daca e unul de minim 10 euro, doar activezi roamingul din telefon sau din My Orange. Pe prepay, incarci optiunea valabila pt tara in care vrei sa mergi, in principal de 14 sau 25 de euro.

Jay
Campion certificat
@Alexandra, revino cu completările pe care le ai de făcut, pe acest topic.. nu va mai înțelege nimeni nimic, și nu vei primi nici tu ajutorul de care ai nevoie, dacă deschizi mai multe topicuri pe același subiect..

Viocat
Senior certificat
Internetul nu se activeaza separat. Trebuie sa activezi roamingul daca abonamentul/prepaiul detinut iti permite. Ce poti face in cazul in care ai roamingul activat sa intri in setarile telefonului la sim si retele mobile si sa te asiguri ca La data roaming este bifata optiunea sa poti folosi datele mobile si in roaming.