Daca sunt angajat în străinătate pot beneficia de oferta Orange Money?

Aron
Junior
Buna ziua! Întrebarea mea ar fi, daca sunt angajat în străinătate, pot beneficia de oferta Orange Money? Plata in rate de exemplu.
1 Soluţie acceptată‚

svetalex
Senior certificat
Salut! Dacă dorești un card de debit, îți poți face indiferent dacă este angajat în România sau nu, dacă descarci aplicația Orange Money. Detalii: https://www.orange.ro/money Pentru cardul de credit trebuie să ai veniturile înregistrate la ANAF pentru stabilirea bonității, astfel că nu poți beneficia dacă lucrezi în străinătate Detalii: https://www.orange.ro/money/card-credit

6 Răspunsuri 6

teacher_
#StarMember
Buna ziua. Cererea pentru card de credit se poate aproba clienților persoane fizice cu rezidență fiscală în România.. adică să îți plătești impozitele și taxele aferente veniturilor către statul român. Din ce ai explicat, taxele aferente veniturilor le plătești in alta țară. Din păcate nu cred că poți beneficia de credit.

Aron
Junior
Îmi cer scuze dar nu înțeleg răspunsul.Trebuie sa fiu in Romania angajat?

teacher_
#StarMember
Da, trebuie sa ai rezidență fiscală în România, după cum am explicat mai sus. 🙂

Aron
Junior
Mulțumesc !

svetalex
Senior certificat
Salut! Dacă dorești un card de debit, îți poți face indiferent dacă este angajat în România sau nu, dacă descarci aplicația Orange Money. Detalii: https://www.orange.ro/money Pentru cardul de credit trebuie să ai veniturile înregistrate la ANAF pentru stabilirea bonității, astfel că nu poți beneficia dacă lucrezi în străinătate Detalii: https://www.orange.ro/money/card-credit

Viocat
Senior certificat
Plata in rate se face doar cu cardul de credit. Pentru al obtine acestea sunt conditiile:" Cererea pentru card de credit se poate aproba clienților persoane fizice cu rezidență fiscală în România, cu vârsta cuprinsă între 22 și 75 de ani, venit net minimum din salariu de 1.600 lei sau din pensie de 1.000 lei si cu vechime minimă de 3 luni la actualul angajator. Pentru vechime mai mică de 3 luni la actualul angajator, este necesară o vechime în muncă de minimum 12 luni, conform interogării în baza ANAF".Craciun fericit!