Mai multe carduri de debit Orange Money

clautns
Începător
Daca am mai multe abonamente Orange se pot emite carduri de debit Orange Money asociate fiecărui abonament, precizez ca fiecare abonament corespunde fiecărui membru al familiei si as dori ca fiecare sa folosească cate un card ?
Multumesc
1 Soluţie acceptată‚

AnTT
Explorator
Salut, desigur ca poate orice persoana majora sa aiba Orange Money, conditia este sa aiba un numar de telefon mobil pe care il foloseste. Nu conteaza pe numele cui este sau de firma, sau ce tip de abonament/prepay sau in ce retea mobila este acel numar si nu trebuie sa mearga in shop neaparat, isi poate face cont si card din aplicatia Orange Money, unde sunt si 3*50 lei bonus de bun-venit! Succes si Sarbatori fericite!

7 Răspunsuri 7

Haptic
Explorator entuziast
Stiu ca e posibil ca am intrebat la reprezentanta. Numai ca persoanele trebuie sa fie majore.

Vio73
#StarMember
Salutare! Teoretic, da, cred că se poate dacă sunt majore persoanele, dar nu sunt sigur dacă abonamentele nu sunt pe numele lor. Oricum, cred că poți pune întrebarea aceasta și la serviciul.clienti@orange.ro sau la 300. Succes!

teacher_
#StarMember
Da, se poate. Trebuie să mergi in shop cu cartea de identitate a fiecărei persoane.

FLo1
#StarMember
@teacher: Profesore, fiecare e responsabil pentru CI-ul propriu. NU poate o singură persoană să semneze pentru un grup întreg. Excepție cazul în care există împuternicire ale acelor persoane în favoarea celui care se prezintă în shop. Altfel, orice utilizare a CI-urilor = fals și uz de fals.

teacher_
#StarMember
Așa este, m-am exprimat greșit. Îmi cer scuze pentru graba. Voiam să zic că fiecare persoana trebuie sa meargă în shop cu cartea de identitate, doar am zis-o ca in Ardeal, pe limba mea :))

FLo1
#StarMember
Oricum, carduri se pot deschide oricante, oriunde. Bani sa fie de pus pe ele (in conturi). :)))

AnTT
Explorator
Salut, desigur ca poate orice persoana majora sa aiba Orange Money, conditia este sa aiba un numar de telefon mobil pe care il foloseste. Nu conteaza pe numele cui este sau de firma, sau ce tip de abonament/prepay sau in ce retea mobila este acel numar si nu trebuie sa mearga in shop neaparat, isi poate face cont si card din aplicatia Orange Money, unde sunt si 3*50 lei bonus de bun-venit! Succes si Sarbatori fericite!