Xiaomi 11t pro fără cadou

Geo_Alin
Junior
Retur la xiaomi 11tpro, nu am primit căștile promise în promoție. Dacă s-a epuizat stocul trebuie sa retrageți acea afirmație, altfel e discriminare
1 Soluţie acceptată‚

Viocat
Senior certificat
Ce produse erau mentionate in promotie?Nu au mai fost alte produse bonus in coletul primit de la orange? Ai primit altceva decat scrie in comanda? Incearca sa vorbesti intai cu un reprezentant orange. Se poate si la case mai mari. Acum ceva ani am comandat un laptop Dell preinstalat cu windows insa nu am primit si dvd cu sistemul ptr reinstalare. L-am solicitat și am primit extra un app ptr scrierea Dvd licentiat, destul de scump la vremea respectiva. Mult succes in comunicarea cu orange!

10 Răspunsuri 10

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Saaau, poti sa pastrezi telefonul, ca presupun ca aia te interesa in mod deosebit, si vezi cum faci sa-ti trimita si cadoul, cand apare pe stoc. Sa trimiti telefonul inapoi doar pentru ca nu ti-ai primit cadoul, care era extra oricum, nu stiu daca e chiar cea mai buna idee. 🙂 Eu asa as face. Dar tu stii mai bine.
Client Orange

dragonuroshu
Explorator
Sa inteleg ca tu ai cumpărat acest model de telefon , doar pentru castile gratis ?

Viocat
Senior certificat
Ce produse erau mentionate in promotie?Nu au mai fost alte produse bonus in coletul primit de la orange? Ai primit altceva decat scrie in comanda? Incearca sa vorbesti intai cu un reprezentant orange. Se poate si la case mai mari. Acum ceva ani am comandat un laptop Dell preinstalat cu windows insa nu am primit si dvd cu sistemul ptr reinstalare. L-am solicitat și am primit extra un app ptr scrierea Dvd licentiat, destul de scump la vremea respectiva. Mult succes in comunicarea cu orange!

MITULICA
Junior
Dacă nu ar mai fi pe stoc nu ar trebui sa le mai afișeze ca bonus.

RafaHelper
#StarMember
@Geo Alin, pe factura ai verificat daca apar aceste casti? Este normal sa te răzgândești daca nu ai primit ce ai comandat. De altfel mi se pare normal sa se retragă notificarea de pe site daca stocul a fost epuizat pentru cadou/promotie.

Geo_Alin
Junior
Da, mi se pare corect sa-ți dorești un telefon bun ( cu toată sinceritatea după 2 zile de butonat și făcut poze nu este). Cu ani în urma la un lg g3 am primit cadoul primit, asta m-a făcut sa cred ca sunt serioși. În concluzie telefon retur și mergem pe o marca de renume, urmează sa aleg.. Voi ce recomandați, pt poze în special. Mulțumesc!

RafaHelper
#StarMember
@Geo Alin, nu am înțeles, aceste casti apar pe factură sau nu?

Geo_Alin
Junior
Căștile nu apar pe factura, deci nu le-au pus dar pe orange magazin apar ca bonus, deci..?

RafaHelper
#StarMember
Inteleg, e bine ca nu apar pe factura. Ar fi fost o situație mai complicata cu returul daca apareau. Poti incerca si un Oppo pe partea de foto sau Huawei daca nu te deranjeaza lipsa GMS.

Razvan
#StarMember
@geo alin, pentru poze reușite recomand Huawei sau Sony, depinde de bugetul pe care l-ai alocat pentru achiziția unui terminal.