La ce oferte de sarbatori sa ne asteptam de la Orange?

Haptic
Explorator entuziast
Ce oferte propune comunitatea care sa fie luate in consideratie de Orange?
5 Răspunsuri 5

teacher_
#StarMember
Salut! In general, așa cum se practica cam peste tot, reducerile bune apar la Orange vara, când e campania aceea drăguță cu "gradele", sau în cel mai fericit caz de Black Friday. Iarna in schimb, nu excelează cu reduceri. Poate doar la anumite abonamente încheiate pe 24 de luni.

Haptic
Explorator entuziast
@teacher_ Black Friday nu exista decat in SUA unde faci achizitii cu 1$ si nicidecum la noi unde sunt umflate preturile cu 30 zile inainte ca pe urma sa faca o reducere care nu exista. Anul asta ANPC-ul si-a facut cat de cat datoria si a sanctionat astfel de practici necomerciale. De cate ori ai achizitionat produse de valoare la un pret de 1$ in Romania?

FLo1
#StarMember
Așa cum am propus aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2836577-20-de-motive-sa-cadourile-gata-la-timp ...aștept să văd când povestea devine realitate. Până atunci e bine că există alternative. Că despre ”așteptări”.... nici poveste. Blana lupului nu se schimbă nici măcar de la un an la altul.

svetalex
Senior certificat
- Luna aceasta, între 7 și 20 decembrie, puteți beneficia de 2 tipuri de voucher: de 50 euro și respectiv de 70 euro la achiziția telefoanelor de mai jos. 50 euro reducere folosind codul "REDUCERE50" pentru telefoanele: Samsung Galaxy S20FE 5G Cloud Navy 128GB Samsung Galaxy S20FE 5G Cloud Red 128GB Samsung Galaxy S20FE 5G Cloud Lavender 128GB Samsung Galaxy S20FE 5G Cloud Mint 128GB Xiaomi Redmi Note 10 5G Graphite Gray 64GB DS Xiaomi Redmi Note 10 5G Nighttime Blue 64GB DS Xiaomi Redmi Note 10 5G Aurora Green 64GB DS 70 euro reducere folosind codul "REDUCERE70" pentru telefoanele: Xiaomi Redmi Note 10 Pro Onyx Gray 128GB DS Xiaomi Redmi Note 10 Pro Glacier Blue 128GB DS Xiaomi Redmi Note 10 Pro Gradient bronze 128GB DS Xiaomi 11 Lite 5G 128GB Truffle Black Xiaomi 11 Lite 5G 128GB Mint Green Xiaomi 11 Lite 5G 128GB Bubblegum Blue Xiaomi 11T 5G 128GB Meteorite Gray DS Xiaomi 11T 5G 128GB Celestial Blue DS Xiaomi 11T 5G 128GB Moonlight White DS Oferta este valabilă în perioada 7-20 decembrie, în limita stocului disponibil, pentru activarea unui abonament sau prelungirea abonamentului pe 24 de luni. Sursa: https://comunitate.orange.ro/questions/2838396-vouchere-orange-de-50-euro-si-70-euro-reducere-la-telefoane - în plus mai este o campanie în desfășurare în perioada 7 decembrie 2021 – 26 decembrie 2021 - 20de zile cu reduceri speciale. De exemplu astăzi este 15% reducere la achiziția unui umidificator sau purificator de la Xiaomi. Detalii: https://www.orange.ro/oferte-speciale/

Vio73
#StarMember
Salutare! Din păcate, ofertele bune de sărbători nu sunt cine știe ce. Am observat că sunt mai bune campaniile făcute toamna sau chiar primăvara, când vin cu noi abonamente sau chiar vara, când sunt reduceri la telefoane în funcție de gradele de afară. Dar cred că cele mai multe reduceri ți le faci chiar singur/ă , dacă stângi puncte și aștepți campanii promoționale, făcând achiziții când ai mai multe ocazii din acestea și le suprapui.